Stocznia Sunreef z dumą ogłasza sprzedaż trzech jednostek 74 stopowego katamaranu żaglowego, Sunreef 74. Kontrakty zostały podpisane z klientami z Włoch oraz USA, w krótkim okresie pomiędzy czerwcem a sierpniem 2014, jeszcze przed oficjalną prezentacją tego modelu.

Najnowszy koncept Sunreef 74 wyznacza początek nowej ery dla prawdziwych pasjonatów żeglarstwa i beztroskiego życia na morzu. Katamaran z pewnością spełni oczekiwania tych, którzy poszukują przestronnego jachtu o dużym zasięgu z możliwością łatwego sterowania przez tylko 2 osoby. Ten zaawansowany model powstał na bazie doświadczeń zespołu projektantów firmy Sunreef w zakresie budowy wielokadłubowych superjachtów oraz bezcennych sugestii wszystkich właścicieli modelu Sunreef 70, które obecnie pływają na całym świecie, od Europy po Chiny.

Sunreef 74 wyróżnia się funkcjonalnymi rozwiązaniami maksymalizującymi komfort na pokładzie. Podobnie jaki inne katamarany Sunreef, wszystkie jednostki z tejże linii będą w pełni dopasowane do życzeń i wymogów właściciela. Sunreef 74, to dopracowany model, który oferuje idealną równowagę pomiędzy osiągami, zaawansowaną technologią i luksusem.
    

PERFEKCYJNE LINIE

Jacht charakteryzuje smukła nadbudowa, ścięte dzioby kadłubów oraz niskie burty, które razem tworzą bardzo modną i dynamiczną sylwetkę. Sunreef 74 jest eleganckim katamaranem o cechach super jachtu, z inteligentnym rozplanowaniem przestrzeni i w pełni spersonalizowanym wykończeniem wnętrz.

 

KOMFORT NA POKŁADZIE

Stawiając przyjemność i komfort życia na pierwszym miejscu, model Sunreef 74 prezentuje najwyższy poziom wyrafinowania, oferując imponujący salon (35 m²) z zapierającym dech panoramicznym widokiem 360°. Jacht jest elegancki, nowoczesny, a jego rozkład można idealnie dopasować do indywidualnych potrzeb. Kadłuby są na tyle przestronne, by pomieścić kabinę właścicielską (20 m²) z wielkim łóżkiem i wanną, dwie kabiny gościnne (14 m²), obszerne pomieszczenia załogi i w pełni wyposażony kambuz (10 m²). Model Sunreef 74 posiada także wiele dodatkowych przestrzeni oraz schowków na żywność, które sprawiają, że idealnie nadaje się on do długich rejsów, wymagających dodatkowych zapasów jedzenia i sprzętu. Na zewnątrz jachtu dostępna jest także duża ilość miejsca w forpikach i pokładowych schowkach – doskonała na zabawki wodne, wędki, sprzęt do nurkowania oraz żagle. Na pokładzie znajduje się też dodatkowa przestrzeń, która mieści kajaki i deski surfingowe.

 

KREATYWNE ROZWIĄZANIA

Modelem Sunreef 74 mogą łatwo manewrować dwie osoby w każdych warunkach na morzu, co sprawia, że idealnie nadaje się on np. dla par żeglujących dookoła świata z niewielką załogą lub bez niej. Ponadto wszystkie żagle są obsługiwane ze sterówki na pokładzie słonecznym. Maszt przeniesiono na rufę, aby umożliwić wykorzystanie dużych żagli czołowych, które zapewniają więcej mocy i lepszy balans podczas rejsu. Długie kadłuby i sportowe linie łodzi zwiększają prędkość pod żaglami, a nawigację dodatkowo ułatwia samohalsujący fok. Wystarczy tylko kręcić sterem, reszta jest wykonywana automatycznie.
Maszt, bom, poprzecznice, a nawet ramiona do podnoszenia pontonu są wykonane w pełni z włókna węglowego, co sprawia, że Sunreef 74 jest bardzo lekki i szybki, a przy tym stabilny. Pierwsza zwodowana jednostka będzie wyposażona także w karbonowy roler w bomie, co jeszcze bardziej ułatwi wszelkie manewry.

Czas dostawy modelu Sunreef 74 wynosi zaledwie 7 miesięcy.

Specyfikacja:

    Długość: 22,5 m / 74 stopy
    Maksymalna szerokość: 10.5 m / 34.5 stopy
    Wyporność: 55 T
    Zanurzenie: 2.2 m / 7.2 stopy
    Wysokość nad linią wodną: 35 m
    Grot: 182 m²
    Sztaksel: 47 m²
    Sztaksel (samohalsujący): 34 m²
    Genua: 150 m²
    Genua (samohalsująca): 120 m²
    Kod 0: 210 m²
    Genaker: 260 m²
    Reacher: 420 m²
    Runner: 260 m²
    Spinaker: 470 m²
    Architektura okrętowa: Sunreef Yachts