Warszawskie Targi Turystyczne PODRÓŻE odbędą się w dniach 14 – 16 listopada br. na Torwarze. Obok oferty wystawców, magnesem jest bogaty program wydarzeń: spotkania z podróżnikami a także kulinarne i muzyczne podróże po świecie. W targach uczestniczy blisko 110 wystawców z 7 krajów.

Organizatorem jest firma Murator EXPO, partnerem – miesięcznik „Podróże”. Profesjonalistów z branży zapraszamy szczególnie 14 listopada – tuż po oficjalnym otwarciu targów (godz. 12:00) – na ogłoszenie wyników konkursów „Skarby Podróży” miesięcznika PODRÓŻE i „Gmina przyjazna turystom” wydawnictwa Municipium.

Będą też workshopy Berlina i Sardynii, wykład o skuteczności reklamy regionu, ośrodka turystycznego czy biura podróży w telewizji, prasie i kinie oraz prezentacja Raportu PZOT. Gwiazdą Festiwalu Podróżników na targach w sobotę będzie Wojciech Cejrowski – dziennikarz, satyryk, podróżnik, autor książek i publikacji prasowych, członek The Explorers Club. Ponadto, na targach pojawią się m.in.: Jakub Porada („Porada da radę. Tanie latanie”), Artur Orzech („Wiza do Iranu”), Barbara i Aleksander Acher-Chanda oraz Anna Alboth („Jak podróżować z dziećmi i nie zwariować”), Anna i Krzysztof Kobus („SZWECJA – na spotkanie z Pippi”), Jacek Bonecki („Przystanek Dakar”), Katarzyna i Andrzej Mazurkiewicz („Ganges – z biegiem świętej rzeki”. Będą też spotkania poświęcone Adżarii, Jamajce, Kostaryce, Madagaskarowi, Słowenii, Sri Lance i Tajlandii. Na małych podróżników czekać będą zabawy, łakocie i dmuchańce. Hitem tuż przed zimą może być SKI symulator – urządzenie idealne do treningu i świetnej zabawy. W targowej strefie kulinarnej, potrawy serwować będą: – KISZ MISZ – egzotyczne potrawy z Afryki i Azji; – L’ARC VARSOVIE – dania współczesnej kuchni francuskiej, owoce morza w najlepszym wydaniu; – HUMMUSBAR – prawdziwe dania kuchni izraelskiej; – UK HIMALAYA – potrawy kuchni indyjskiej z regionu Himalajów. Organizatorzy zapraszają też na sobotnią „Muzyczną Podróż po Ameryce Łacińskiej i Hiszpanii” w wykonaniu artystów krakowskiej formacji flamenco-latino Aire Andaluz.

WTT PODRÓŻE: 14 – 16 listopada w godz. 10:00 – 17:00. Torwar, ul. Łazienkowska 6a www.targipodroze.pl