Od maja 2014 roku działa w Lesznie wertykalny tunel aerodynamiczny. Free Fly Center  to jeden z największych tego typu obiektów w Europie.

Tunel aerodynamiczny to urządzenie, które generuje silne strugi powietrza. Przy ich pomocy, możesz unosić się w powietrzu. Gwarantuje Ci to w pełni kontrolowane, stałe warunki lotu. W tunelu doświadczysz czym jest swobodne, niczym nie skrępowane latanie. Przekonasz się, jak kontrolując ruchy swojego ciała możesz wpływać na kierunki lotu, unoszenie się i opadanie. Przygoda w tunelu aerodynamicznym jest bezpośrednim przełożeniem swobodnego lotu, którego doświadczasz podczas skoku z samolotu.

Obiekt w Lesznie robi wielkie wrażenie. Jego sercem jest oczywiście tunel o średnicy około 4,6 metra i wysokości 10 metrów, w którym działa aż 12 silników generujących strumień powietrza o prędkości do 260 kilometrów na godzinę.

Free Fly Center oprócz tunelu proponuje także m.in.: skoki z samolotu 4000m w tandemie z instruktorem, loty widokowe balonem, loty szybowcami i wiele innych niezapomnianych przygód.

Więcej informacji o tunelu aerodynamicznym w Lesznie znajdziesz tutaj…