Większa oferta oraz odmłodzona flota zakwaterowań w 2015
Nowy wakacyjny katalog Vacansoleil Camping Holidays opuścił już drukarnię. Wakacyjna oferta europejskiego lidera na rynku turystyki z dojazdem własnym jest większa niż kiedykolwiek.

Ponad 450 wakacyjnych ośrodków kempingowych. Oprócz tego w sezonie 2015 Vacansoleil inwestuje w ulepszenia istniejących zakwaterowań oraz zakup nowych.
Nowe kempingi w sezonie 2015

Vacansoleil rozszerzyło ofertę do 450 najwyższej klasy kempingów w 16 europejskich krajach. Jest to największa kempingowa oferta pośród wszystkich organizatorów turystyki w Europie. Nowe wakacyjne obiekty zlokalizowane są we Włoszech, Chorwacji, Francji, Danii i Holandii. Dyrektor polskiego biura Vacansoleil Agata Pogroszewska: “Tegoroczne nowości w ofercie Vacansoleil odpowiadają w dużej mierze na potrzeby polskich klientów, którzy szczególnie chętnie wybierają włoską Riwierę Adriatycką oraz Chorwację, a w ostatnich latach także Francję.”
Najmłodsza w Europie flota zakwaterowań

Vacansoleil stale pracuje nad ulepszeniami swoich zakwaterowań, również w 2015. W tym sezonie Vacansoleil umieści ponad 300 nowych domków na różnych kempingach w Chorwacji i Włoszech. Dzięki temu flota Vacansoleil stanie się najmłodszą spośród wszystkich organizatorów turystyki kempingowej. Większość nowych domków posiada (częściowo) zadaszoną werandę. W 2015 i 2016  namioty zostaną wyposażone w nowe, grubsze materace, 4-palnikowe kuchenki gazowe, dużą chłodziarko-zamrażarkę oraz nową zabudowę kuchenną. W ofercie Vacansoleil znajdują się 4 modele komfortowych domków (Waikiki, Tahiti, Fiji oraz Bali), 3 typy w pełni wyposażonych namiotów willowych (Ottawa, Navajo oraz Kalahari) i miejsca pod własną przyczepę lub namiot (parcele).  
Samochodem i samolotem

Zdecydowana większość gości kempingowych podróżuje na kemping własnym autem, ale samolot cieszy się rosnącą popularnością. Szczególnie w przypadku krótkich, kilkudniowych wyjazdów do większych miast. Wiele kempingów usytuowanych jest w pobliżu lotnisk, w tym także lotnisk obsługiwanych przez tanich przewoźników. Ostatni etap podróży można pokonać wówczas wynajętym na lotnisku autem lub komunikacją publiczną.
Klienci Vacansoleil otrzymają nowy wakacyjny katalog na sezon 2015 jeszcze w tym tygodniu.

 

O Vacansoleil   

Początek działalności Vacansoleil miał miejsce w 1969 roku, kiedy to rodzina Backers rozpoczęła wynajem w pełni wyposażonych przyczep na kempingu na Lazurowym Wybrzeżu. Przez ostatnie 46 lata Vacansoleil urosło do rangi lidera na europejskim rynku wakacji z dojazdem własnym. Firma oferuje wakacje na najwyższej klasy kempingach, których sprzedaż prowadzi w 8 krajach Europy. Co roku firma obsługuje przeszło 110 000 wakacyjnych pobytów na 450 kempingach w 16 krajach Europy. Roczny obrót Vacansoleil to około 100 milionów euro. Energiczny zespół 170 pracowników zatrudnionych na pełen etat oraz ponad 1250 pracowników sezonowych na kempingach dba o to, aby wakacje ponad 500 000 osób, które co roku wyjeżdżają z Vacansoleil na wakacje, należały do najlepszych. Vacansoleil dba o rozwój swojej marki na wielu płaszczyznach. Wiele osób usłyszało o Vacansoleil dzięki programowi Klub Kemping, który pokazuje widzom najpopularniejsze kempingi w Europie. Znaczącą rolę w promocji firmy odgrywa także drużyna kolarska Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team. W 2012 i 2013 roku portal Zoover przyznał Vacansoleil tytuł ?Najpopularniejszego organizatora wakacji na kempingach? oraz w 2012 ?Najlepszego organizatora wakacji na kempingach.?