Rodzinne wakacje za granicą nie muszą być drogie. Wystarczy wybrać hotel, w którym nie płaci się za pobyt dziecka.

Biuro podróży Ecco Holiday wyselekcjonowało ponad 300 obiektów, w których dzieci przebywają gratis. Dodatkowo Ci, którzy do końca marca na miejsce wypoczynku wybiorą Kretę, otrzymają wycieczkę na Santorini gratis.

Wakacje dla całej rodziny za granicą kojarzą się często z dużym wydatkiem. Można jednak zminimalizować koszty wypoczynku wybierając hotele, w których dzieci nie płacą za pobyt. Ponadto, warto śledzić promocje w biurach podróży i wybierać takie, gdzie wymierne korzyści odnosi cała rodzina, a wartość świadczeń gratisowych jest relatywnie wysoka.

Analizując ofertę biura Ecco Holiday w poszukiwaniu wyjazdu dla 4-osobowej rodziny, można znaleźć wiele propozycji w atrakcyjnych cenach. I tak biuro proponuje tygodniowy wypoczynek na piaszczystych plażach Złotych Piasków w hotelu *** (pokój rodzinny) z 2 posiłkami już od 4514 zł za całą rodzinę. Ceny wakacji na słonecznej Krecie dla rodziny 2+2  zaczynają się od 5116 zł.  Wybierając ten wakacyjny kierunek, przy rezerwacji do 31 marca, każdy z uczestników otrzyma wycieczkę fakultatywną na Santorini gratis. Korzystając z tej promocji, rodzina dodatkowo zaoszczędzi ponad 2 400 zł, choć największą wartością dodaną tej oferty jest urozmaicenie czasu dzieciom i poznanie miejsca, które znajduje się na większości pocztówek z Grecji.

Kreta jest jednym z bardziej popularnych miejsc na rodzinny urlop, a na pewno najpopularniejszą grecką wyspą. Wypoczywa tu rocznie około 4 milionów turystów niemal z całego świata. Największym atutem tej stosunkowo niewielkiej wyspy jest różnorodność, dzięki czemu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Na wschód od Heraklionu dominują piękne ogrody z bujną zielenią, lazurowe ciepłe morze, szerokie piaszczyste plaże. Na zachodzie wyspy panuje zgoła odmienny klimat. Warto wybrać się w ten region dla dziewiczych terenów, nieokrzesanych fal oraz ciszy i spokoju, jakie tu dominują. Wspaniałym dopełnieniem wakacji na Krecie jest wizyta na malowniczym Santorini. Niewielka wysepka składa się z małych, białych domków z niebieskimi dachami, niezliczonej ilości schodów, purpurowych kwiatów oplatających niebieskie okiennice, a to wszystko skąpane w lazurowym morzu. Całość daje tak niesamowity efekt, że Santorini najczęściej pojawia się na pocztówkach czy innych pamiątkach. Warto przywieźć jedną z nich na wspomnienie udanych wakacji, spędzonych z całą rodziną, w słonecznej i pięknej Grecji.