Wyjątkowo ciepła jesień powoduje, że chętniej planujemy długi listopadowy weekend w polskich hotelach i ośrodkach wypoczynkowych. Zainteresowaniem cieszą się zarówno Mazury, Bałtyk, jak i znane uzdrowiska.

 

Tegoroczne święto 11 Listopada wypadające w poniedziałek to dla wielu okazja do zaplanowania dłuższego weekendu. Szczególnie sprzyja temu fakt, że w listopadzie ceny oferowane przez hotele są nieznacznie niższe od tych październikowych. Wiele hoteli przygotuje również specjalne oferty na długi weekend.

Serwis hotele.pl sprawdził, czy w tym roku trzeba na taki wyjazd przeznaczyć większy budżet, planując noclegi w popularnych miejscach. Analizie poddano kilka miast, z różnych regionów Polski, aby można było porównać ceny również regionalnie.

Okazuje się, że w przedłużone weekendy Polacy najchętniej śpią w hotelach 4-gwiazdkowych. Na tym tle wyróżniają się Kraków i Sopot, gdzie chętniej wybierane są hotele 5-gwiazdkowe. Z kolei w miejscowościach typowo uzdrowiskowych jak Kazimierz Dolny i Nałęczów dominują ośrodki wypoczynkowe i apartamenty.

Różnice w średnich cenach roomnight w wybranych miastach przedstawia poniższa tabela:

 

 

MIASTO

 

 

ŚREDNIA CENA ROOMNIGHT

 

ZMIANA 2013 -2012

 

Giżycko

 

 

250 PLN

 

– 7%

 

Karpacz

 

 

279 PLN

 

+ 4,5%

 

Kazimierz Dolny

 

 

148 PLN

 

+15%

 

Kraków

 

 

147 PLN

 

– 20%

 

Nałęczów

 

 

236 PLN

 

+ 31%

 

Sopot

 

 

352 PLN

 

+ 37%

***

eTravel S.A. (www.etravel.pl) jest spółką dedykowaną w Grupie Netmedia do działania w segmencie turystycznym. Od początku 2012 r. tworzy Grupę eTravel, do której należą następujące spółki: Netmedia Bussines Travel (optymalizacja podróży służbowych), Marco Polo Travel (sprzedaż rejsów wycieczkowych). Grupa Netmedia od 2006 roku notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.