W weekend 17 – 18 maja (sobota, niedziela) w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie gościł Gdańsk i zaprosił ponad 300 mieszkańców Olsztyna do swojego, pięknego miasta. Organizatorem i pomysłodawcą projektu „Gdańsk zaprasza” jest Gdańska Organizacja Turystyczna.

To już drugi sezon z „Gdansk zaprasza” w ramach cyklu promocyjnego Gdańska w miastach w Polsce (Toruń, Olsztyn, Bydgoszcz). Głównym celem akcji jest przede wszystkim zainteresowanie Gdańskiem, ukazanie jego walorów i atrakcji, a tym samym zaproszenie do naszego miasta.
Gdańska Organizacja Turystyczna przy evencie promocyjnym współpracowała z Muzeum Warmii i Mazur, dlatego jego organizacja w weekend Nocy Muzuem pozwoliła na dotarcie również do osób, które odwiedzały Muzuem w Olsztyni
Z uwagi na „Noc Muzeów” godziny eventu promocyjnego „Gdansk Zaprasza” w Olsztynie zostały wydłużone do godziny 20.00, aby móc dotrzeć również do zainteresowanych Muzeum Warmii i Mazur – dodaje Izabela Koch.

 

Zaczynamy do Olsztyna!
17 – 18 maja podczas „Nocy Muzeów” Gdańsk zapraszał mieszkańców Olsztyna! Przez cały weekend od rana do późnego popołudnia gdańskie hostessy przemierzały Rynek Starego Miasta w Olsztynie
i zachęcały do pobrania aplikacji gdansk4u MOBILE – bezpłatnego przewodnika turystycznego po Gdańsku. Każde pobranie aplikacji zostało wymienione na atrakcyjne gadżety z Gdańska. Dodatkowo hostessy informowały o atrakcjach, miejscach i wydarzeniach w Gdańsku zachęcając do przyjazdu.
Każdy uczestnik akcji promocyjnej wygrywał ciekawe nagrody przygotowane przez branże turystyczną i organizatora, w tym vouchery do hoteli, restauracji, miejsc rozrywki w Trójmieście oraz Karty Turysty Gdańsk – Sopot – Gdynia – Plus.
Największym zainteresowaniem uczestników eventów okazały się piłki siatkowe i nożne przygotowane przez Urząd Miejski w Gdańsku w ramach promocji Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej, które odbędą się we wrześniu w Ergo Arenie w Gdańsku.
Dodatkowo Gdańska Organizacja Turystyczna przy Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie przygotowała „gdańskie stoisko”, na którym mieszkańcy pobierali i zapoznawali się z materiałami promocyjnymi członków GOT oraz bezpłatnymi przewodnikami o Gdańsku.

 

Kolejna akcja promocyjna już wkrótce!
Po Toruniu, Olsztynie czas na Bydgoszcz, która zakończy projekt „Gdańsk zaprasza” w roku 2014.
Z mieszkańcami Bydgoszczy na spotkanie Gdańsk zaprasza w dniach 14 – 15 czerwca podczas wydarzenia „Ster na Bydgoszcz”.

 

Koordynator akcji promocyjnej
Izabela Koch
Koch@gdansk4u.pl, 58 305 70 80 w. 15