czyli podróże śladami najpopularniejszego serialu produkcji HBO

Na przełomie marca i kwietnia stacje telewizyjne zmieniają ramówki i emitują nowe sezony popularnych seriali.

Nie inaczej będzie również tej wiosny – już 13 kwietnia planowana jest polska premiera piątej serii „Gry o tron”. Będzie to nie lada gratka dla fanów serialu. Casamundo, serwis zajmujący się wynajmem domów wakacyjnych, podpowiada jakie zakwaterowanie wybrać i jak zorganizować podróż tropem głównych bohaterów serialu i odwiedzić miejsca, w których powstawały kolejne odcinki.

Warszawa, 8 kwietnia 2015 – Wiosenna pogoda sprzyja podróżom i zwiedzaniu nowych miejsc. Jeżeli jesteście fanami popularnego serialu macie dwie opcje: podróż na słoneczne południe Europy lub jej deszczową północ.

Lazurowe Okno na Malcie

Sceneria serialu robi wrażenie. Nic w tym dziwnego, na plan serialu wybrano bowiem najbardziej malownicze regiony Europy. Sceny rozgrywające się w Królewskiej Przystani, czyli filmowej stolicy Siedmiu Królestw w pierwszej części, kręcone były na Malcie w miejscowości Mdina. Dawna stolica Malty znajduje się w centralnej części wyspy, na wzgórzu. Średniowieczne miasto może poszczycić się oryginalną architekturą i ciepłym klimatem. Kamienne, piaskowe budowle oraz mury w takim samym kolorze tworzą wyjątkowy klimat i pozwalają przenieść się w odległe czasy. Do miasta prowadzi tylko jedna brama, która często pojawia się w serialu. Jedna z ważniejszych scen – ślub Daenerys z Khalem Drogo – rozgrywała się na pobliskiej wyspie Gozo. Ślub bohaterów odbył się w romantycznej scenerii, nad tzw. Lazurowym Oknem. Jest to unikatowa formacja skalna, która ma prawie 50 metrów wysokości i swoim kształtem przypomina łuk. To właśnie tam Daenerys otrzymała w prezencie ślubnym smocze jaja.

Fani serialu, którzy chcieliby spędzić kilka dni w niecodziennej scenerii mogą zatrzymać się w komfortowym i wygodnie urządzonym apartamencie w miejscowości Ghasri. Będąc na wyspie warto udać się do stolicy, czyli Rabatu skąd organizowane są liczne wycieczki na Lazurowe Okno.

Chorwacja – wizyta u Margaery

W drugim sezonie, zdjęcia filmowej Królewskiej Przystani kręcone były na Chorwacji. Dogodne położenie nad Morzem Adriatyckim i architektura sprawiły, że większość ujęć powstawała w regionie Dubrownika. Filmowcy szczególnie upodobali sobie Stare Miasto. Całe zabytkowe centrum miasta otoczone jest średniowiecznymi murami obronnymi, dając wrażenie świetnie chronionej osady z zamierzchłych czasów. Część zdjęć powstała również na słynącej z tropikalnej flory wysepce Lokrum nieopodal Dubrownika oraz w ogrodzie botanicznym Arboretum w Trsteno. Ogród znajduje się zaledwie kilkanaście kilometrów od Dubrownika i uchodzi za jeden z najpiękniejszych w Europie. To właśnie tam w otoczeniu palm i eukaliptusów Margaery i jej babcia gościły Sansę Stark.

Fani serialu mogą zatrzymać się w przestronnym apartamencie Casamundo położonym na Starówce. Dzięki temu turyści mogą zwiedzić zabytkową część miasta, którą upodobali sobie scenarzyści. Będąc w Dubrowniku warto odbyć rejs do Trsteno by zobaczyć zjawiskowy ogród botaniczny będący tłem dla wielu scen w serialu.     

Spotkanie rodzinne w Szkocji
Na plener zdjęciowy scenarzyści wybrali również chłodne regiony północnej Europy, doceniając górzystą i surową naturę tych miejsc. Pierwsze ujęcia serialu powstały w tajemniczej Szkocji w zamku Doune, który znajduje się 40 minut drogi od Glasgow. Zamek z drugiej połowy XIV wieku przekształcił się w Winterfell, czyli siedzibę rodu Starków, jednego z wielkich rodów Westeros i głównego, szlacheckiego rodu z Północy. W tym zamku spotkali się członkowie rodzin Starków, Lannisterów i Baratheonów.

Fani serialu mogą zatrzymać się w przestronnym i wygodnym apartamencie Casamundo w Glasgow. Największe miasto Szkocji ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych, takich jak obiekty architektoniczne, muzea i galerie sztuki. Miłośnicy wypoczynku na łonie natury mogą wyjechać niecałą godzinę za miasto i cieszyć się naturalnymi, nieco mrocznymi krajobrazami, które urzekły ekipę serialu. Filmowy zamek – Winterfell – znajduje się zaledwie 40 minut drogi od apartamentu Casamundo.

Europa może pochwalić się zróżnicowanym krajobrazem, który często bywa inspiracją dla scenarzystów popularnych filmów lub seriali. Sceny i miejsca, które znamy tylko z filmów mogą być tematem przewodnim wiosennych podróży. Zamiast czekać na premierę nowego sezonu warto spakować walizki i ruszyć w podróż śladem ulubionych bohaterów.

 

O Casamundo
Casamundo to portal specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domów wakacyjnych w całej Europie. Portal powstał w 2003 roku w Hamburgu, gdzie znajduje się główna siedziba firmy. W 2009 roku działalność Casamundo została rozszerzona na polski rynek. Strona www.casamundo.pl to baza ponad 400 000 ofert renomowanych firm turystycznych oraz wybranych osób prywatnych w Europie, Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Oprócz Polski i Niemiec, Casamundo działa również w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Czechach, Słowacji i Holandii, na Węgrzech i w Hiszpanii.

Więcej informacji na temat oferty Casamundo oraz przestawionych obiektów można uzyskać na stronie www.casamundo.pl.
Najświeższe informacje oraz ciekawostki można otrzymywać dołączając do grupy Casamundo.pl na Facebooku.