Przed urlopem często pojawia się pytanie: co zrobić z naszym psem, kotem lub innym zwierzakiem? W hotelach i obiektach INTERFERIE możecie spędzić ten czas razem!

Badania TNS OBOP pokazują, że Polacy cenią walory turystyczne swojego kraju. Aż 65% badanych przyznało, że urlop 2014 roku spędzi w Polsce. I mimo, że w naszym kraju żyje około 10 milionów psów dla ponad 40% ankietowanych wspólne podróżowanie z czworonogiem jest problematyczne. Odsetek osób, które decydują się na wakacje z czworonogiem wzrasta jednak z roku na rok.

Wakacje dla wszystkich
Hotele i obiekty INTERFERIE – znane i lubiane z uwagi na atrakcyjną ofertę wypoczynkową oraz prozdrowotną od wielu już lat umożliwiają swoim Gościom pobyt z czworonożnym pupilem. Wszystkie obiekty akceptują domowe zwierzęta z ważną książeczką szczepień. Psy nie mogą jednak przebywać w restauracji, barze, kręgielni czy basenie czyli miejscach wspólnych dla wszystkich Gości hotelowych, a poza pokojem muszą być prowadzone na smyczy. Na wakacje zabierzmy wszystko to, co pomoże naszemu pupilowi odnaleźć się w nowymi miejscu – legowisko, miskę, karmę i ulubioną zabawkę. Szczegółowych informacji o warunkach pobytu z czworonogiem udzielają recepcje w obiektach Interferie. Dodajmy jeszcze, że zgodnie z postanowieniami Kodeksu cywilnego to na właścicielu spoczywa obowiązek naprawy wszystkich ewentualnych zniszczeń wyrządzanych przez jego pupila na terenie obiektu.

Atrakcje przyjazne zwierzakom
Oprócz zaplanowania bezpiecznej podróży i wyboru najlepszego hotelu warto też dowiedzieć się w jakie miejsca będziemy mogli wybrać się z naszym pupilem. Zwierzęta, a zwłaszcza psy wciąż nie mają wstępu do wielu parków narodowych oraz na większość plaż.
Najbardziej przyjaznym nadmorskim kurortem w Polsce jest Świnoujście. Władze tego miasta, jako pierwsze w Polsce, wydzieliły osobny odcinek dla urlopowiczów z psami. Znajduje się on na kąpielisku Uznam i ma powierzchnię ponad 1000 m2. Cały odcinek jest dokładnie oznaczony specjalnymi tabliczkami informacyjnymi w dwóch językach: polskim i niemieckim. Zgodnie z regulaminem właściciele psów zobowiązani są do sprzątnięcia po swoim czworonogu. Turyści oraz mieszkańcy chwalą sobie to miejsce swobodnego wypoczynku z pupilem, przede wszystkim ze względu na brak uwag ze strony innych plażowiczów – podkreśla Katarzyna Kabaj, kierownik hotelu Interferie Medical SPA**** w Świnoujściu.
W Sudetach czworonogi mogą spacerować na smyczy po wyznaczonych szlakach w Karkonoskim Parku Narodowym. Wokół Interferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie oraz Interferie Aquapark Sport Hotel w Świeradowie – Zdroju znajduje się wiele wspaniałych tras idealnych na rodzinne piesze lub rowerowe wycieczki.