W nagrodę jej prace konkursowe będzie można zobaczyć na kilku wystawach fotograficznych.

Warszawa, 18 sierpnia 2014 r. – Weronika Pełczyńska została polską laureatką międzynarodowego konkursu fotograficznego Air France – „Wygraj przygodę w świecie profesjonalnej fotografii”. W nagrodę jej finałowe zdjęcia zostaną zaprezentowane na kilku wystawach. Ideą projektu była promocja zdolnych adeptów sztuki fotografii, a przy okazji pokazanie w niekonwencjonalny sposób przebudowanego lotniska bazowego Air France w Paryżu. Od dziś, zdjęcia zwyciężczyni konkursu można oglądać w holu głównym AGORY SA.

To kolejny już projekt linii Air France mający na celu w ciekawy sposób wchodzenie w interakcję z fanami, angażowanie ich na portalach społecznościowych, a przy okazji wspieranie młodych talentów. Konkurs fotograficzny dedykowany był amatorom, którzy marzą o świecie profesjonalnej fotografii. A jego uczestnicy mieli szansę wziąć udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej na paryskim lotnisku im. Charles’a de Gaulle’a oraz warsztatach fotograficznych pod kierunkiem fotografa i wykładowcy Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki – Michała Radwańskiego. Ponadto organizatorzy zapewnili finalistom dodatkowe atrakcje podczas pobytu w Paryżu (m.in. zwiedzanie Wieży Eiffla i wspólna kolacja w centrum).
 „Warsztaty z Michałem Radwańskim okazały się niezwykle intensywną lekcją. I tuż po ich zakończeniu, czułam się jakbym odkryła fotografię na nowo. A samo lotnisko… Dużo kontrastów, niebo i chmury odbijające się w witrynach największych domów mody, przemykający ludzie z całego świata i ciekawa architektura. Połączenie betonu, szkła, drewna oraz żywych roślin daje niesamowity efekt. Byliśmy ograniczeni przestrzenią jednego z terminali, dzięki czemu, trzeba było uważnie szukać momentów i sytuacji fotograficznych.” – relacjonuje Weronika Pełczyńska.

Podczas paryskiej sesji powstał zbór wyjątkowych fotografii oddających scenerię i klimat paryskiego lotniska, na które w ostatnim etapie konkursu głosowali internauci na Facebooku. Zwyciężyła Weronika Pełczyńska, zaś drugie miejsce zajął Grzegorz Bukalski. Ich prace w najbliższych miesiącach będzie można obejrzeć na kilku wystawach organizowanych przez linię Air France.

Od dziś zapraszamy na pierwszą odsłonę do holu głównego siedziby AGORY SA przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie. Wystawę finałowych zdjęć będzie można zobaczyć w tej lokalizacji od 18 do 29 sierpnia br.

Partnerzy wydarzenia: AGORA SA oraz AB FOTO.

AB FOTO jest oficjalnym dystrybutorem wysokiej klasy sprzętu fotograficznego wiodących producentów: Nikon, Panasonic, Samsung, Olympus, Fuji, Pentax, Leica, Sigma, Vanguard. Oferuje także szeroki zakres usług z zakresu fotografii: cyfrowej oraz analogowej. Firma prowadzi sprzedaż poprzez sieć salonów sprzedaży detalicznej, przedstawicieli handlowych oraz sklep internetowy. AB FOTO to miejsce gdzie każdy klient zarówno amator, jak i profesjonalista znajdzie sprzęt najwyższej klasy. Indywidualne podejście do każdego klienta, profesjonalne doradztwo oraz konkurencyjne ceny gwarantują udane zakupy. W projekcie fotograficznym Air France, firma zapewniła druk zdjęć.

 

***

 

Weronika Pełczyńska – zwyciężczyni konkursu, pochodzi z Jeleniej Góry. Obecnie mieszka w Łodzi, gdzie studiuje Grafikę na Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się fotografią, grafiką artystyczną, szeroko pojętym designem, prowadzi projekty społeczne oraz z pasją chodzi po górach. Aparat ma zawsze pod ręką – jako rodzaj notatnika.

Grzegorz Bukalski – zdobywca drugiego miejsca, pochodzi z Krakowa. Obecnie rozpoczyna studia architektoniczne i na tym skupia całą swoją energię. Powoli przymierza się i oswaja również z myślą o podjęciu studiów fotograficznych w niedalekiej przyszłości. Jego marzeniem jest zorganizowanie niecodziennej fotoekspedycji.  

Michał Radwański – fotograf, portrecista, reporter, fotoedytor, kurator, współtwórca i organizator nowej Galerii Bezdomnej, założyciel stowarzyszenia MUWA, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, studiował w Warszawskiej Szkole Fotografii, a teraz jest jej wykładowcą w Pracowni Mody i Zaawansowanych Technik Studyjnych. Autor zdjęć i wywiadów do albumu Muranów (INSBN 978-83-929284-3-0) oraz wystawy Muranów My I – ukazujących architekturę warszawskiego osiedla Muranów, fotoedytor książki Beaty Chomątowskiej „Stacja Muranów”, autor zdjęć do projektu „Dialog nowoczesności” z historią przygotowywanego przez Fundację Architektury, ostatnia wystawa pt. „Mozaiki Warszawskie” prezentowana była w galerii Mito, organizowana również we współpracy z Fundacją Architektury i Ceramiką Paradyż. Współpracuje z Warszawską Estradą, Elle Polska, Harper’s Bazar Polska i wieloma innymi tytułami.

 

 

Air France KLM
Grupa Air France KLM jest czołowym graczem w branży transportu lotniczego i niekwestionowanym liderem w obsłudze rejsów dalekiego zasięgu do i z Europy. Jej głównym obszarem działalności jest transport pasażerów, towarów oraz obsługa techniczna samolotów. Obecnie Air France KLM może poszczycić się ponad 77,3 mln pasażerów i transportem 1,3 mln ton ładunków rocznie. Linie Air France KLM mają dwa porty bazowe: im. Charles’a de Gaulle’a w Paryżu i Amsterdam-Schiphol. Grupa obsługuje łącznie 231 portów lotniczych zlokalizowanych w 103 krajach, a jej flota liczy 552 samoloty. Grupa posiada również wiodący w Europie program lojalnościowy Flying Blue, do którego przystąpiło już ponad 24,5 mln członków.  Air France KLM wspólnie z partnerskimi liniami – Delta i Alitalia – tworzą największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 250 lotów dziennie. Air France i KLM należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 20 przewoźników lotniczych. Za pośrednictwem SkyTeam pasażerowie zyskują szeroki dostęp do globalnej sieci połączeń:  ponad 16 323 tys. lotów dziennie, do 1052  miast, w 177  krajach.
Więcej informacji o Air France KLM dostępnych jest na stronie: www.airfranceklm.com. Aktualne oferty promocyjne znaleźć można na stronach: www.airfrance.pl oraz www.klm.pl oraz pod numerami telefonów: +48 (22) 55 66 400; +48 (22)  55 66 444.