Dubaj, ZEA, 17 września 2014 r. – Emirates i Jetstar zapowiedziały poszerzenie współpracy w zakresie trwającej umowy codeshare.

Liczba obsługiwanych wspólnie przez przewoźników połączeń w całym regionie Azji i Pacyfiku wzrośnie do 30, co zapewni klientom Emirates jeszcze większy wybór kierunków i komfort podróży.

Od 26 października 2014 r.* pasażerowie Emirates będą mogli podróżować na pokładzie samolotów Jetstar Airways na trasach pomiędzy Melbourne i Ayers Rock (Uluru), Christchurch i Wellington w Nowej Zelandii, a także pomiędzy singapurskim hubem Jetstar i trzema dodatkowymi miastami w południowo-wschodniej Azji: Penang w Malezji, Rangun w Birmie i Medan w Indonezji. Nowe usługi poszerzą wspólną siatkę połączeń Emirates i Jetstar, która obecnie liczy 25 kierunków.

Już teraz członkowie Emirates Skywards, programu lojalnościowego przewoźnika, mogą zbierać mile, dokonując rezerwacji lotów w taryfach economy Starter Plus, economy Starter Max lub Business Max na międzynarodowych trasach obsługiwanych przez Jetstar Airways, Jetstar Asia, Jetstar Japan oraz Valuair. Ponadto umowa obowiązuje podczas rezerwacji lotów krajowych w obrębie Australii i Nowej Zelandii w przypadku, gdy stanowią one uzupełnienie lotów międzynarodowych.

Poszerzenie współpracy w zakresie porozumienia codeshare z Jetstar jest dla nas niezwykle ważnym momentem, ponieważ nieustannie dążymy do rozwoju siatki połączeń dostępnych dla naszych pasażerów. Siatka Emirates liczy obecnie 145 kierunków, a dzięki partnerstwu z Jetstar zaoferujemy dodatkowe 30 połączeń w regionie Dalekiego Wschodu i Australazji – powiedział Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy Emirates.

Rozwój wspólnej siatki Emirates i Jetstar przyniesie również wymierne korzyści dla członków Emirates Skywards, którzy będą mogli wykorzystać swoje mile na jeszcze dalsze podróże, np. na wakacyjny wyjazd do Penang czy na zwiedzanie Nowej Zelandii – dodał Antinori.

Pasażerowie podróżujący na pokładach samolotów Jetstar mogą korzystać z równie kompleksowych usług, obejmujących m.in. pokładowe posiłki i napoje oraz wysoki limit bagażowy, jakie oferują Emirates.

Wszyscy pasażerowie Emirates obsługiwani przez Jetstar otrzymują karty pokładowe podczas odprawy dokonywanej przed pierwszym odcinkiem podróży.

Mile Skywards są przyznawane w ciągu dwóch tygodni od zakończenia podróży na podstawie numeru członkowskiego Emirates Skywards, który należy podać podczas rezerwowania biletów.

*z zastrzeżeniem zmian przed ostatecznym zatwierdzeniem rządu

 

Loty Codeshare Jetstar i Emirates

 

Jetstar Airways

Sydney Ayers Rock (Uluru)
  Sydney Ballina/Byron Bay
  Sydney Hamilton Island
  Brisbane Proserpine
Nowość Melbourne Ayers Rock (Uluru)
  Melbourne Ballina/Byron Bay
  Melbourne Hamilton Island
  Auckland Christchurch
  Auckland Dunedin
  Auckland Wellington
  Auckland Queenstown
  Auckland Adelaide
  Auckland Gold Coast
  Christchurch Melbourne
  Christchurch Gold Coast
Nowość Christchurch Wellington
  Queenstown Melbourne
  Queenstown Sydney
  Denpasar Singapore
Jetstar Asia/Valuair Singapur Darwin
  Singapur Bangkok
  Singapur Phuket
  Siem Reap Singapur
  Phnom Penh Singapur
  Ho Chi Minh Singapur
Nowość Penang Singapur
  Dżakarta Singapur
  Kuala Lumpur Singapur
Nowość Medan Singapur
Nowość Yangon Singapur