Rafał Majka z grupy Tinkoff-Saxo wygrał 14. etap Tour de France! To pierwszy etapowy triumf Polaka w Wielkiej Pętli od 1993 roku i wygranej Zenona Jaskuły. Już niebawem Majka wystartuje w Tour de Pologne.

To był wspaniały triumf wspaniałego kolarza. Rafał Majka w pięknym stylu sięgnął po etapowe zwycięstwo w Tour de France. Na metę w Risoul Polak wjechał samotnie, 24 sekundy za nim dotarł na nią Vincenzo Nibali, który utrzymał pozycję lidera.

Majka w tegorocznym Tour de France miał w ogóle nie startować. Do składu ekipy został włączony w ostatniej chwili w miejsce Romana Kreuzigera. Głównym zadaniem Polaka była pomoc Alberto Contadorowi, jednak Hiszpan wycofał się z rywalizacji po groźnym upadku na jednym z etapów.

Wówczas najważniejszym celem grupy Tinkoff-Saxo stała się walka o etapowe zwycięstwa, a Majka miał tu odegrać główną rolę. W piątek po wspaniałej walce na finiszu uległ tylko liderowi Nibalemu. W sobotę role się odwróciły i to Polak był górą. Wspaniały sukces Majki i całego polskiego kolarstwa. Na etapowe zwycięstwo w Wielkiej Pętli czekaliśmy 21 lat. W 1993 r. Zenon Jaskuła był najlepszy w Pirenejach, a w klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce.

Gratulujemy Rafałowi pięknego zwycięstwa i czekamy na wielkie emocje podczas 71. Tour de Pologne.