W związku z dużym zainteresowaniem akcją Wielkie Zwiedzanie, Biały Domek będzie można odwiedzać bezpłatnie aż do 19 października. Warto zobaczyć jego zabytkowe, pełne uroku wnętrze – oryginalną pamiątkę czasów Stanisława Augusta.

Biały Domek to budynek zaprojektowany przez królewskiego architekta, Dominika Merliniego. Jest to kameralny pawilon pełen wdzięku, który harmonijnie wpisuje się w otaczający krajobraz. Biały Domek wybudowany w 1774 roku łączy w sobie tym samym wszystkie cechy maison de plaisance, czyli podmiejskiej letniej willi.
W związku z dużym zainteresowaniem akcją Wielkiego Zwiedzania , bezpłatne zwiedzanie Białego Domku zostało przedłużone do 19 października. Obiekt będzie dostępny dla Gości Muzeum w godzinach 9:00 – 18:00.
Akcja Wielkie Zwiedzanie rozpoczęła się 27 września i cieszy się dużym zainteresowaniem. Podczas Wielkiego Zwiedzania można było bezpłatnie zobaczyć Pałac na Wyspie pod  osłoną nocy oraz Teatr Stanisławowski i Biały Domek. W zwiedzaniu uczestniczyli edukatorzy, którzy opowiadali Gościom Muzeum historię dzieł sztuki z epoki stanisławowskiej. Akcji towarzyszył również quiz z nagrodami. W programie Wielkiego Zwiedzania wzięło udział już ponad 5 tys. osób.
Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl,
na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie