Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił uruchomienie nowej strony internetowej, zoptymalizowanej dla urządzeń mobilnych, która będzie stanowiła uzupełnienie dla obecnego serwisu oraz aplikacji na urządzenia Apple i Android.

„Nasze analizy wskazują, iż klienci Wizz Air co raz częściej korzystają z urządzeń mobilnych w celu wyszukania i zarezerwowania lotów. Dzięki nowej, mobilnej stronie internetowej, proces ten stanie się teraz znacznie łatwiejszy”, powiedział Johan Eidhagen, Dyrektor ds. marketingu i marki w Wizz Air. „Pierwsze zmiany skupiają się wokół najbardziej popularnych opcji przy dokonywaniu rezerwacji. W nadchodzących tygodniach usprawnimy funkcję odprawy i inne usługi”.
Strona mobilna – m.wizzair.com – została uruchomiona w poniedziałek i można się z nią połączyć za pomocą przeglądarek internetowych w urządzeniach mobilnych. Większość klientów WIZZ korzysta z dedykowanych aplikacji na platformach iOS i Android. Niemniej jednak niewielka grupa nadal używa przeglądarek internetowych. Teraz będą oni mogli cieszyć się zoptymalizowaną stroną internetową, która poza zwiększoną funkcjonalnością, będzie dostępna w ośmiu językach.
„W ostatnim czasie zauważyliśmy znaczny wzrost liczby odwiedzających stronę WIZZ, korzystających z urządzeń mobilnych – wybraliśmy więc odpowiedni moment na wprowadzenie zwiększonej funkcjonalności”, powiedział Eidhagen. „Nasi klienci zawsze z entuzjazmem podchodzą do nowo udostępnianych narzędzi, które sprawiają, iż korzystanie z usług WIZZ staje się jeszcze prostsze. Właśnie takie możliwości daje im teraz nowa wersja strony internetowej”.

 

O Wizz Air:
Wizz Air jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której flota składa się z 59 samolotów typu Airbus A320 latających z 22 baz na ponad 380 trasach łączących 112 lokalizacje w 38 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 2 200 ekspertów, którzy dbają o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybieraną przez 16.5 miliona pasażerów w roku finansowym zakończonym 31 marca 2015r. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ.

 

 Już teraz można śledzić Wizz Air na Twitterze: @wizzair
•    Wszystkie loty Wizz Air realizowane na pokładzie Airbus A320, z 180 miejscami
•    Dostawy nowych samolotów Airbus rozpoczną się w listopadzie 2015r.
•    Zdjęcia floty i załogi Wizz Air dostępne zawsze na wizzair.com/pl-PL/about_us/wizz_press_office.