Wszystkich spragnionych lata i jego gorącego włoskiego klimatu i wspaniałych francuskich brzmień serdecznie zapraszamy na WŁOSKO-FRANCUSKĄ UCZTĘ MUZYCZNĄ! Żywiołowy Maestro Massimiliano Caldi wystąpi wraz z zaproszonymi przez siebie artystami. Muzyczna uczta jużw czwartek 11 września o godz. 19:00 na Ołowiance.

„Do udziału w koncercie zaprosiłem pianistę Maurizio Bagliniego i wiolonczelistkę Silvię Chiesę, wybitnych włoskich solistów, nagrywających dla wytwórni Decca i Sony. Zagrają oni II Koncert fortepianowy g-moll i I Koncert wiolonczelowy a-moll Saint-Saënsa” – przekazuje Massimiliano Caldi, I Dyrygent Orkiestry PFB, który zaplanował wydarzenie. Wspaniali artyści zagrają dla melomanów dzieła równie wspaniałych kompozytorów.

Saint Saëns był pierwszym z twórców francuskich, którego koncertowe utwory weszły do światowego repertuaru. Ponieważ sam doskonale grał na fortepianie, potrafił w niebanalny sposób wykorzystać możliwości tego instrumentu, czego dowodem jest znakomity II Koncert Fortepianowy g-moll. Krytycy muzyczni podkreślają m.in. efektowny koloryt dźwiękowy głównego tematu, podejmowanego przez chór instrumentów smyczkowych w wirtuozerskiej oprawie fortepianu. I Koncert wiolonczelowy rozpoznawany jest dzięki elegancji formy, wytrawnej technice kompozytorskiej i bezpośredniości stylu.

Symfonia d-moll Cesara Francka choć współcześnie należy do stałego repertuaru orkiestrowego, przez współczesnych kompozytorowi została przyjęta dość chłodno. Wynikało to ze śmiałego połączenia francuskiego i niemieckiego dziedzictwa muzycznego (harmoniczne zdobycze Wagnera, faktura kontrapunktowa i instrumentacja Brahmsa etc.). W tym połączeniu przejawia się jednak wyśmienity talent formotwórczy Francka, co melomani usłyszą już w czwartek 11 września na Ołowiance.

Bilety na koncert WŁOSKO-FRANCUSKA UCZTA MUZYCZNA dostępne są w cenach 15-55 zł w systemie sprzedaży on-line:, www.filharmonia.gda.pl przez platformę www.bilety24.pl  oraz przez aplikacje mobilną na smart fonach. Szczegóły na www.filharmonia.gda.pl oraz w kasach PFB (bilety@filharmonia.gda.pl, 58 320 26 26 lub 58 323 83 62.

WŁOSKO-FRANCUSKA UCZTA MUZYCZNA

Czwartek 11 września, godz. 19:00

Sala koncertowa na Olowiance

Bilety w cenie: 15-55 zł

Massimiliano Caldi dyrygent

Maurizio Baglini fortepiano

Silvia Chiesa wiolonczela

Orkiestra Symfoniczna PFB

Program:

Camille SAINT-SAËNS

II Koncert fortepianowy g-moll Op. 22

Camille SAINT-SAËNS

I Koncert wiolonczelowy a-moll Op. 33

César FRANCK

Symfonia d-moll