Lato, słońce – i każda ilość wody. W Graubünden oczekuje na Państwa 615 jezior kąpielowych i górskich, kąpielisk termalnych i wellnessowych, wody mineralne i wąwozy.

Cenne krople wody pochodzą bezpośrednio z serca naszych gór. Podczas wędrówek do źródła Renu czy toury na rowerze górskim wzdłuż krystalicznie czystych potoków mogą Państwo napić się wody nawet prosto z nich. Dbamy o odpowiedzialne korzystanie z naszych naturalnych bogactw, aby jak najdłużej nam służyły. W Graubünden mogą Państwo wszędzie delektować się tym niezbędnym do życia żywiołem. Woda w basenach termalnych zadba o dobre samopoczucie, w wąwozie Renu – o dramatyczną scenerię, a w takich miejscach, jak jezioro Cresta niedaleko Flims – o letnią frajdę z kąpieli.

Ren, wąwozy i jeziora w Graubünden

Jezioro Toma jest źródłem Przedniego Renu i tym samym genezą największej rzeki w Europie. Stąd przez 1324 km wody Renu płyną do Morza Północnego. Przedni i Tylny Ren od tysiącleci charakteryzują krajobraz naszego kantonu. Mieszkańcy miejscowości położonych nad brzegiem związani są emocjonalnie z tą największą w Europie trasą wodną. Świadczą o tym liczne piosenki, wiersze i wiele codziennych historii związanych z Renem. To one posłużyły już licznym urlopowiczom za inspirację do odwiedzin źródeł Renu. Szczególnie warto zobaczyć też imponujący wąwóz Renu w Graubünden.