Gdy słońce nas rozpieszcza, czego więcej potrzeba do szczęścia? Wyobraźmy sobie: leniwe popołudnie w gronie przyjaciół, chwytamy ostrygi z półmiska, do chłodnego koktajlu wrzucamy świeże owoce i zioła. Wszystko to przyprawione rywalizacją jak na mundialu, ale trudzą się inni… Tak zapowiada się niedziela (17.06), w Warszawie, z finałem konkursu barmańskiego World Class Poland 2018. Wstęp wolny!

Przed nami finał czwartej, polskiej edycji konkursu barmańskiego World Class Poland i jak co roku rywalizacja koktajlowych wirtuozów odbędzie się na oczach widzów. 17 czerwca, w stolicy, 13 najlepszych w kraju barmanów zmierzy się o bilet na globalne finały w Berlinie.

Reprezentują 8 miast: Gdańsk, Sopot, Kraków, Osiek, Łódź, Szczecin, Warszawę i Wrocław. Rozegrają dwie konkurencje konkursowe: Signature Serve oraz speed-rundę The Showdown. Wszyscy liczą na gorący doping publiczności.

Na niedzielne popołudnie pod hasłem World Class Cocktail Resort, w stołecznej klubokawiarni Miłość, organizator konkursu zapowiada nie tylko solidną dawkę adrenaliny dla widzów. Czeka nas także cały program rozrywkowy, który daje przedsmak nadchodzących wakacji.

World Class Cocktail Resort:

Kiedy: 17 czerwca, godz. 12:00 – 17:00

Gdzie: Miłość, ul. Kredytowa 9, Warszawa

ATRAKCJE DLA GOŚCI:

  • Dla kreatywnych: wybierz owoce i zioła ze szklarni, by samodzielnie stworzyć gin z tonikiem w Tanqueray Terrace
  • Dla koneserów: sesje blendingu w Johnnie Walker Residence
  • Dla smakoszy: ostrygi w towarzystwie whisky oraz rum z grillowanym ananasem i czekoladą w gwatemalskiej dżungli
  • Dla wrażliwych nosów: spacer przez tajemniczy ogród pełen smaków i aromatów whisky
  • Dla brodaczy: strzyżenie brody z koktajlem w dłoni, czyli Frontier Works by Bulleit
  • Dla amatorów domówek: impreza z DJ-em w kameralnym apartamencie

Uczestnictwo w atrakcjach i koktajle: vouchery 15-30 zł.

Więcej informacji: www.facebook.com/worldclasspoland oraz wydarzenie World Class Cocktail Resort

Konkurs World Class

World Class to światowy program, który odkrywa i promuje barmańskie talenty. W 9-letniej historii globalny tytuł zdobyło czterech Europejczyków. W Polsce konkurs wyłonił i wypromował już trzy gwiazdy sceny barmańskiej. Zostali nimi warszawscy barmani: Janusz Lemiesz (2017), Paweł Rodaszyński (2016) i Mateusz Szuchnik (2015).

Oni namieszają w finale World Class Poland 2018

W ogólnopolskim finale World Class 2018 warszawską scenę barmańską reprezentują: Marcin Kruk (Kita Koguta), Kuba Magnuszewski (6 cocktails), Dawid Pytkowski (El Koktel) i Jakub Sienkiewicz (KiTi bar). Z Krakowa do finału zakwalifikowali się: Maciej Mazur (Z ust do ust) i Paweł Michalik (TramBar); z Trójmiasta: Oskar Weręża (Eliksir, Gdańsk) i Marek Pobłocki (Nowy Świat Restaurant & Cocktailbar, Sopot), a z Łodzi: Piotr Dębowski (Bawełna), Bartłomiej Wójcik (Browar Księży Młyn). O bilet do Berlina walczą także: Bart Miedeksza ze Szczecina (17 Schodów), Krzysztof Ciemiera z Oświęcimia (alterMOLO, Osiek) oraz Daniel Kędzior z Wrocławia (Kawiarnia Literatka).