Air France zachęca do udziału w niekonwencjonalnym przedsięwzięciu fotograficznym z udziałem zawodowych fotografówWarszawa, 30 maja 2014 r. – Air France zaprasza amatorów do świata profesjonalnej fotografii. Uczestnicy międzynarodowego projektu, którzy za pomocą zdjęć najpiękniej uchwycą „beztroską podróż”, będą mieli szansę wziąć udział w profesjonalnej sesji za granicą oraz warsztatach fotograficznych.

Najlepsze prace zostaną również pokazane na wystawie. Zdjęcia można zamieszczać przez najbliższy tydzień na facebookowym profilu Air France pod adresem https://apps.facebook.com/airfrance_contest/pl/.

Każdy, kto chce wziąć udział w niezwykłej przygodzie, powinien za pomocą aplikacji dostępnej na stronie https://apps.facebook.com/airfrance_contest/pl/, najpóźniej do 5 czerwca br., zamieścić maksymalnie pięć zdjęć na temat „beztroskiej podróży”. Jury konkursu wyselekcjonuje 10 najlepszych prac, a fani profilu Air France na Facebooku między 11 a 13 czerwca br. wybiorą w głosowaniu dwóch finalistów. Autorzy najlepszych zdjęć z Polski razem z laureatami z innych krajów pod koniec czerwca br. wezmą udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej na paryskim lotnisku im. Charles’a de Gaulle’a. Na miejscu finalistom z Polski będzie towarzyszył profesjonalny fotograf oraz wykładowca Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki – Michał Radwański. Organizatorzy zadbali również o zapewnienie zwycięzcom dodatkowych atrakcji. W planie jest m.in. zwiedzanie Wieży Eiffla oraz wspólna kolacja w centrum miasta. Ponadto dla autorów najlepszych prac z Polski Michał Radwański zorganizuje specjalne warsztaty fotograficzne.

 „Zaangażowałem się w niecodzienną akcję francuskiej linii, ponieważ jako czynnie pracujący fotograf architektury, mogę pomóc warsztatowo uczestnikom konkursu. Będę im towarzyszył zarówno w czasie sesji zdjęciowej w Paryżu, jak i w późniejszych etapach całej akcji. Mam nadzieję, że dzięki moim wskazówkom uda im się zrobić jeszcze lepsze zdjęcia” – mówi Michał Radwański, juror projektu Air France. „Dodam tylko, że lotnisko im. Charles’a de Gaulle’a jest perełką architektoniczną i potrzeba wyjątkowej wrażliwości, aby oddać wszystkie walory tego miejsca odnowionego niedawno przez słynnego architekta Paula Andreu. Dziś francuski port lotniczy zachwyca formą, niezwykłym wnętrzem i funkcjonalnością. Podoba mi się także pomysł łączenia nowoczesnych rozwiązań z naturą, na przykład szkła z prawdziwymi drzewami rosnącymi pod dachem i obrazami skomponowanymi z roślin.” – dodał Michał Radwański.

W drugim etapie, dwóch polskich uczestników sesji zdjęciowej przedstawi na profilu Air France swoje najlepsze prace uwzględniające scenerię i klimat paryskiego lotniska. Użytkownicy aplikacji konkursowej będą mogli do 13 lipca br. po raz kolejny głosować na swoje typy. Zwycięzca, który otrzyma najwięcej głosów zaprezentuje swoje obrazy na wystawie.  

„Celem naszego najnowszego projektu fotograficznego jest pokazanie odnowionego paryskiego lotniska w niekonwencjonalny sposób. Zależy nam, aby za pomocą ciekawych akcji marketingowych prezentować zmiany jakie zachodzą w Air France. Nasz port bazowy został niedawno przebudowany pod kątem usprawnienia transferu, ale zyskał również na estetyce. Udało nam się stworzyć przyjazne wnętrze, w którym podróżni mogą zarówno odpocząć, relaksować się jak i pracować w bardzo komfortowych warunkach.” – oznajmiła Chloe Marchand, Dyrektor Generalna Air France KLM w Polsce.

Nie wahaj się i spełnij swoje marzenia pod skrzydłami Air France. Więcej informacji na dostępnych jest na:  https://apps.facebook.com/airfrance_contest/pl/. Zapraszamy do udziału w projekcie!

***

Michał Radwański – fotograf, portrecista, reporter, fotoedytor, kurator, współtwórca i organizator nowej Galerii Bezdomnej, założyciel stowarzyszenia MUWA, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, studiował w Warszawskiej Szkole Fotografii, a teraz jest jej wykładowcą w Pracowni Mody i Zaawansowanych Technik Studyjnych. Autor zdjęć i wywiadów do albumu Muranów (INSBN 978-83-929284-3-0) oraz wystawy Muranów My I – ukazujących architekturę warszawskiego osiedla Muranów, fotoedytor książki Beaty Chomątowskiej „Stacja Muranów”, autor zdjęć do projektu „Dialog nowoczesności” z historią przygotowywanego przez Fundację Architektury, ostatnia wystawa pt. „Mozaiki Warszawskie” prezentowana była w galerii Mito, organizowana również we współpracy z Fundacją Architektury i Ceramiką Paradyż. Współpracuje z Warszawską Estradą, Elle Polska, Harper’s Bazar Polska i wieloma innymi tytułami.

 

Air France KLM

Grupa Air France KLM jest znaczącym graczem w branży transportu lotniczego i niekwestionowanym liderem w obsłudze rejsów dalekiego zasięgu do i z Europy. Obecnie Air France KLM może poszczycić się ponad 77 milionami pasażerów i transportem 1,4 miliona ton ładunków rocznie. Grupa obsługuje łącznie 243 porty lotnicze zlokalizowane w 100 krajach, a jej flota liczy 573 samoloty. Linie, posiadające porty macierzyste na lotniskach Paryż-Charles de Gaulle i Amsterdam-Schiphol, obsługują łącznie ogromną sieć połączeń. Grupa posiada również wiodący w Europie program lojalnościowy Flying Blue, liczący już ponad 21 milionów członków.  Air France KLM wspólnie z partnerami – liniami Delta i Alitalia – tworzy największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 250 lotów dziennie. Air France i KLM należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 20 przewoźników lotniczych. Za pośrednictwem SkyTeam pasażerowie zyskują szeroki dostęp do globalnej sieci połączeń – ponad 15,5 tysiąca lotów dziennie, do 1000 miejsc, w 187 krajach. Więcej informacji o Air France KLM dostępnych jest na stronie: www.airfranceklm.com. Informacje na temat najnowszych promocji cenowych dostępne są na stronach www.airfrance.pl oraz www.klm.pl oraz pod numerami telefonów: +48 (22) 55 66 400; +48 (22)  55 66 444.

Grupa Air France KLM po raz 5 została światowym liderem w kategorii „Transport” w rankingu przedsiębiorstw uwzględniających w swojej polityce cele społeczne i ekologiczne The Dow Jones Sustainability Index 2013 (DJSI). Ponadto Grupa utrzymała 24 lokatę wśród najbardziej zrównoważonych firm na świecie. Linie Air France KLM są również 9 rok z rzędu liderem w sektorze „lotnictwo”.