Z dumą informujemy, że Baśniowy Szlak Suwalszczyzny otrzymał wyróżnienie w regionalnym etapie konkursu „Najlepszy Produkt turystyczny – Certyfikat POT 2014”.
Pomysłodawcą i realizatorem Szlaku jest Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna należąca do Klastra Marek Turystycznych Polski Wschodniej.

2 września 2014 roku w siedzibie Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej wybrano najciekawsze i najbardziej nowatorskie produkty turystyczne z województwa podlaskiego. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 23 produkty turystyczne. Kapituła Konkursowa składała się z przedstawicieli dyrekcji PROT, Departamentu Edukacji Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Katedry Turystyki i Rekreacji Politechniki Białostockiej, Polskiej Izby Turystyki oraz mediów regionalnych.
Jury dokonało oceny biorąc pod uwagę atrakcyjność produktu turystycznego z punktu widzenia turysty, dostępność, wykorzystanie innowacji i nowoczesnych technologii, gospodarcze i społeczne znaczenie oferty oraz wiele innych kryteriów. Spośród nadesłanych wniosków wybrała 10 Najlepszych Produktów Turystycznych.
Oprócz Baśniowego Szlaku wyróżnienia otrzymały m.in. takie produkty jak „Gliniana wioska” w Ośrodku Turystycznym „Kukle”, Agroturystyka „Tatarska Jurta”,  festiwal „Rock na Bagnie” i inne.
Uroczysta gala wręczenia certyfikatów i wyróżnień PROT oraz Marszałka Województwa Podlaskiego odbędzie się w Suwałkach dn. 25 września 2014 r.