Ze względu na duże zainteresowanie z przyjemnością informujemy, że Największą w Polsce Wystawę Budowli z klocków LEGO, wydarzenie roku na PGE Narodowym, można podziwiać do 28 marca.

 

Tegoroczna edycja zadziwia premierą 11-metrowego Boeinga 747, znanego jako Air Force One. Samolot zbudowany jest w skali 1:7 i składa się z ponad miliona klocków. Budowa i prace nad projektem trwały prawie rok, a efektem był największy na świecie samolot z klocków. 


BOHATER NARODOWY Z KLOCKÓW – FIGURA ROBERTA LEWANDOWSKIEGO 


W lutym premierę na Wystawie miała wykonana w skali 1:1 postać jednego z najlepszych obecnie piłkarzy świata. Figura Roberta Lewandowskiego zajmuje honorową przestrzeń na Wystawie i jest miejscem, w którym wykonano już setki tysięcy zdjęć z idolem Polaków. Sam Robert Lewandowski swoją postać z klocków opublikował na oficjalnym profilu na Facebooku. 


2 EDYCJA – TOTALNIE PREMIEROWA EKSPOZYCJA


Ekspozycja to 110 wyłącznie premierowych makiet, a wśród nich miedzy innymi: najwyższy człowiek świata Robert Wadlow (272 cm) zbudowany ze 100 tysięcy elementów, przepiękna replika okrętu Neptun z filmu Polańskiego Piraci, Kraina Erebor z filmu Hobbit, słynny z Pana Tadeusza dworek w Soplicowie, instrumenty muzyczne, roboty, pojazdy, bohaterowie filmów i bajek oraz perły architektury, a wszystko to wybudowane wyłącznie z klocków. 

FUN PARK I KINO EDUKACYJNE


W tegorocznej edycji na 3.000 m2 oprócz ekspozycji zorganizowano ogromną ( 600 mkw ) strefę zabawy klockami. W Fun Parku można bawić się na ponad 20 sposobów: pisać i malować klockami, ścigać się na torze lub skakać pojazdami na skoczni, a na najmłodszych czeka niezliczona ilość klocków Duplo.  W kinie w kilkuminutowych filmikach, przy użyciu robotów stworzonych z Lego Mindstorms, wytłumaczonych zostało wiele kwestii technicznych z otaczającego nas świata. 


PRAKTYCZNE INFORMACJE


Wystawa na PGE Narodowym otwarta jest codziennie do 28 marca 2016 r. w godzinach 9.00-20.00 (w niedziele 10.00-20.00).

Zapraszamy również w okresie świątecznym:

Wielka Sobota 26.03. – 9.00-18.00

Niedziela Wielkanocna 27.03. – 12.00-20.00

Poniedziałek Wielkanocny 28.03. – 10.00-20.00


Więcej szczegółów na wystawaklockow.pl