Warszawa, 10 września 2014 roku – Wystawa niezwykłych zdjęć z okazji 85 rocznicy powstania LOT-u odwiedza czeską Pragę. To kolejne miasto, w którym można zobaczyć ciekawe, archiwalne fotografie m.in gwiazd światowej sławy.

Wśród postaci uwiecznionych na fotografiach znalazły się bardzo znane osoby podróżujące samolotami polskiego przewoźnika m.in.: Roman Polański, zespół ABBA, Juliette Gréco czy Lucélia Santos. Przylot Rolling Stones do Warszawy w 1967 roku, wysiadająca z samolotu szwedzka „św. Łucja”, polskie stewardesy na tle egipskich piramid – to również niektóre ze scen uchwyconych na historycznych zdjęciach LOT-u.

„Z przyjemnością zabieramy Państwa w podróż podczas której, mamy nadzieję, nie raz zakręci się łezka w oku” – mówi Barbara Pijanowska-Kuras, rzecznik PLL LOT. „Szczególnie cieszą nas wszystkie podróże jakie odbywa teraz wystawa. Zaprzyjaźniony port w Pradze jest kolejnym przystankiem na trasie. Od dziś Pasażerowie którym proponujemy cztery połączenia z Warszawą dziennie mogą podziwiać te niezwykłe fotografie, które stanowią zaledwie ułamek naszego archiwum.” – dodaje Pijanowska-Kuras.

„Dzisiaj kiedy fotografia otacza nas z każdej strony, trudno sobie wyobrazić, że były czasy, gdy fotografowano tylko wtedy, gdy było to konieczne. Na tym między innymi polega urok starych zdjęć.” – mówi Wojciech Franus, dyrektor artystyczny National Geographic Polska. „Było prawdziwą przyjemnością odkrywać te obrazy wydobywając
z kilkudziesięcioletnich negatywów ich ukryty czar. Wystawa LOT-u jest kolejną prezentacją zdjęć wartych ocalenia od zapomnienia”.

Wystawę będzie można oglądać od 10 – 26 września na praskim lotnisku im. Wacława Havla.

PLL LOT dla wszystkich pasażerów odwiedzających wystawę w Pradze przygotowały specjalny konkurs na swoim facebooku. Szczegóły na: www.facebook.com/PllLOT

Wcześniej ciesząca się dużym interesowaniem wystawa odwiedziła już kilka polskich miast: Kraków, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Warszawę oraz gościła w Wilnie. Wkrótce odwiedzi m.in. Tallin, Budapeszt i Larnakę. Partnerem wystawy jest National Geographic Polska.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej,
na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach.