Dwa razy w roku Nowy Rok powitać będą mogli Ci, którzy pod koniec stycznia wybiorą się do Chin. Obchody najważniejszego chińskiego święta rozpoczną się 31 stycznia 2014 i potrwają do połowy lutego. To idealny moment, by z bliska przyjrzeć się chińskiej kulturze, religii i tradycji, uczestnicząc w licznych uroczystościach inaugurujących Rok Konia. W ofercie Ecco Travel, specjalisty w zakresie organizacji wypraw do Chin, dostępne zostały już ostatnie miejsca w terminach przypadających w Chiński Nowy Rok.

 

Przygotowania do najważniejszego okresu w roku, zwanego także Świętem Wiosny, Chińczycy rozpoczynają już miesiąc wcześniej. Kończący się stary rok jest mobilizacją do spełnienia osobistych celów, których dotychczas nie udało się zrealizować. Mieszkańcy Chin starają się spłacić wszystkie długi, oddać pożyczki, uregulować zaległe opłaty, ale także rozwiązać istniejące problemy i zakończyć stare spawy. Jednocześnie zaczynają kupować prezenty, materiały na dekoracje, jedzenie i ubrania. Najważniejszym dniem jest Wigilia Nowego Roku, łącząca wszystkich członków rodziny przy jednym stole. Wigilijne potrawy przyrządzane są wspólnie a do najważniejszych należą pierożki Jiao Zi i ciasto Nian Gao. Po kolacji przychodzi czas na rodzinne gry i zabawy. Składane są życzenia i wręczane prezenty, najczęściej w postaci czerwonych kopert z pieniędzmi. O północy rozpoczynają się obrzędy religijne. Odbywa się ceremonia Ying Shen, czyli Powitanie Bogów. Na domowych ołtarzykach składane są ofiary z owoców i słodyczy, palą się kadzidełka. Tłumy wylegają na ulice, by powitać wspólnie Nowy Rok. Dudnią bębny, strzelają petardy, oczy cieszą pokazy fajerwerków i sztucznych ogni. Wszyscy są radośni, uśmiechnięci i pełni optymizmu. W pierwszy dzień Nowego Roku odbywają się słynne na cały świat parady i korowody, a w nich tańce smoków oraz najbardziej znany Taniec Lwa, czyli Wu Shi. W kolejnych dniach Chińczycy odpoczywają i celebrują okres świąteczny. Na zakończenie obchodów Nowego Roku, w piętnastym dniu, odbywa się Święto Lampionów – Shang Yuan. Tysiące czerwonych papierowych lampionów wiszą przed domami, na ulicach i placach, kąpiąc po zmroku chińskie metropolie w czerwonej mgle. Największą atrakcją tego dnia jest gigantyczny pokaz sztucznych ogni. Chińczycy spotykają się na ulicach i od g.18 do późnych godzin nocnych puszczają fajerwerki, na które wydają niekiedy całe swoje pensje. Całe widowisko i związane z tym emocje, są jednak tego warte.

Ecco Travel organizuje wyprawy do Chin od przeszło 10 lat. Największą popularnością cieszą się takie programy jak Pekin i Okolice, Chiny – Dwie Stolice, Cesarskie Chiny oraz Chiny – Kraina 9 Smoków. W dwóch terminach przypadających na Chiński Nowy Rok, tj. 26 stycznia i 28 stycznia, dostępne są jeszcze ostatnie miejsca. Za dziewięciodniowy program „Pekin i Okolice” z Ecco Travel zapłacić trzeba 3199 zł i jest to obecnie najlepsza oferta na rynku. Atrakcyjne programy, dobre ceny, bezpośredni przelot renomowanymi liniami rejsowymi, a przede wszystkim rozsławieni na wielu forach piloci, plasują Ecco Travel na pozycji lidera wśród touroperatorów działającym na tym kierunku. W sezonie 2013 firma odnotowuje 50% wzrost sprzedaży wyjazdów do Chin w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Ecco Travel to marka należąca do Ecco Holiday, która przynosi organizatorowi największe przychody w okresie jesienno – zimowym, martwym dla masowego ruchu czarterowego. Egzotyka, uznana za najbardziej dochodowy sektor turystyki wyjazdowej, zapewnia touroperatorowi płynność finansową w czasie wzmożonych wydatków związanych z ofertą na sezon letni. Dywersyfikacja dochodów nie zmusza firmy do pozyskiwania na ten cel środków z rynku w drodze przedwczesnej sprzedaży. Oferta na lato 2014 dostępna będzie pod koniec tego roku a w styczniu do biur podróży trafi najnowszy katalog Ecco Holiday.