Zabiegi  wykonywane w profesjonalnym SPA to prawdziwa uczta dla naszego ciała. Jednak z uwagi na rosnące tempo życia, pracę i codzienne obowiązki, na pobyt w tego rodzaju miejscu możemy pozwolić sobie jedynie raz na jakiś czas.

Dlatego przebywając w ośrodkach SPA, warto wybierać zabiegi, które będziemy mogły także wykonać w domu, co pozwoli nam utrzymać skórę w dobrej kondycji do następnej wizyty. Moją propozycją jest Malinowe SPA Balneo oraz Malinowe Body Wellness, które przy odrobinie chęci z łatwością odtworzymy w domowym zaciszu.

Malinowe SPA Balneo

Malinowe SPA Balneo to ujędrniający zabieg na bazie Balneokosmetyków  Malinowy Zdrój, który przeprowadzany jest w trzech etapach. Pierwszym z nich jest peeling całego ciała z wykorzystaniem kosmetyku, który zawiera leczniczą wodę siarkową, ekstrakt z bluszczu oraz zieloną glinkę. Ta faza zabiegu poprawia mikrokrążenie i pomaga w usunięciu toksyn, a także pobudza metabolizm i dotlenia skórę. Peeling działa także antycellulitowo oraz zwiększa jędrność i sprężystość skóry. W następnym etapie nakładamy leczniczą maskę biosiarkową, która posiada bardzo wysoką, 50% zawartość solanki siarkowej, pantenol oraz alantoinę. Po jej nałożeniu, dla wzmocnienia działania, leżymy pod kocem termicznym przez ok. 20 minut. Na koniec nakładamy biosiarkowy balsam odżywczy wzbogacony ekstraktem z bluszczu, masłem Shea, pantenolem oraz witaminą E.

Malinowe Body Wellness

Malinowe Body Wellness to mocno odżywczy zabieg na bazie Balneokosmetyków z serii EKO. Zabieg również składa się z trzech etapów. Podczas pierwszego z nich wykonywany jest cukrowy peeling całego ciała z użyciem Malinowego Peelingu z serii Balneokosmetyków. Kosmetyk ten zawiera kawałki malin i jeżyn, solankę siarkową, olej arganowy, olej z avocado, wyciąg z alg oraz masło Shea. Następnie nakładana jest maska biosiarkowa, z którą leżymy pod kocem termicznym przez 20 minut. Na koniec w naszą skórę wmasowane zostaje masełko malinowe z 20% zawartością masła Shea oraz olejów: argananowego, avokadao i macadamia. Duża zawartość odżywczych olei stosowanych na każdym etapie zabiegu bardzo mocno nawilża i regeneruje nawet silnie przesuszoną i osłabiona skórę.

Wpływ siarki na skórę

Solanka siarkowa zawarta w preparatach Malinowy Zdrój działa wielokierunkowo na skórę. Po pierwsze ma działanie silnie keratolityczne, powodując zmiękczenie i złuszczenie zalegających, zrogowaciałych łusek rogowych naskórka. Po drugie działanie keratoplastyczne stymuluje głęboką przebudowę, zwiększenie spoistości i elastyczności skóry. Dzięki temu zmniejsza się skłonność do rogowacenia, a odnowiona skóra jest wyraźnie gładsza i doskonale nawilżona. Ponadto siarka reguluje pracę gruczołów łojowych, zmniejsza wydzielenie sebum, oczyszcza i zwęża pory. Bierze także udział w biosyntezie proliny i hydroksyproliny – podstawowych składników włókien kolagenowych.

Twoje domowe SPA

W celu przedłużenia efektów zabiegów Malinowe SPA Balneo oraz Malinowe Body Wellness, polecamy stosowanie kosmetyków do pielęgnacji domowej. Dzięki nim możemy także wykonać proponowane zabiegi w domowych warunkach. Pamiętajmy jednak o kilku cennych wskazówkach:
•    Peeling całego ciała stosowny na skórę suchą będzie działał zdecydowanie mocniej niż na lekko zwilżoną.
•    Maskę możemy nakładać partiami i w celu większej penetracji siarki, owijać daną część ciała folią. Po ok. 20 minutach możemy zmyć preparat ciepłą wodą.
•    Pielęgnacja końcowa w formie balsamu lub masełka powinna rozpocząć się od stóp, a następnie być kierowana w górę, zawsze w stronę serca.
Malinowe kosmetyki o zapachu leśnych malin i jeżyn z serii EKO Balneokosmetyków możemy kupić na stronie www.balneokosmetyki.pl. Z malinowych zabiegów możemy też skorzystać w Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór www.malinowehotele.pl/malinowydwor