Zagrzeb jest miejscem stworzonym dla miłośników kultury. Miasto oferuje liczne zajęcia dla każdego członka rodziny. Odwiedzający mogą wybierać spośród licznych muzeów – można podziwiać eksponaty dotyczące neandertalczyków, egzotycznych roślin a także silników parowych, satelitów lub modeli statków kosmicznych. Warto też odwiedzić spokojny park Maksimir. Jest on urządzony w stylu angielskiego ogrodu z alejami, trawnikami i jeziorami. W parku znajduje się ogród zoologiczny, w którym turyści mogą obserwować m.in. karmienie fok, lwów morskich a nawet piranii

 

Piękny Zagrzeb jest także domem międzynarodowego festiwalu ulicznego Cest is d’Best, który odbywa się tu corocznie, w tym roku w dniach od 31 maja do 4 czerwca. Jest to świetne miejsce szczególnie dla dzieci – magicy, klauni, akrobaci i muzycy uliczni bawią odwiedzających, prezentując swoje umiejętności.

 

Zagrzeb jest oczywiście miastem odpowiednim także dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W stolicy Chorwacji, od 5 do 10 czerwca, odbywa się festiwal filmów animowanych, „Animafest”. To wydarzenie jest świetną atrakcją dla rodzin, ale także dla fanów filmu w każdym wieku.

 

Więcej informacji: www.infozagreb.hr, http://www.animafest.hr/en