W zakończonych w niedzielę regatach Marina Kamień Pomorski Match Race załoga Tarnacki Yacht Racing zajęła 3. miejsce pokonując w Małym Finale duńską załogę Lucasa Liera. Zwyciężyła ekipa z Finlandii ze skipperem Staffanem Lindbergiem pokonując w Wielkim Finale francuską załogę Arthura Herremana.

Staffan Lindberg jest tym samym ostatnim skipperem, który zdobył prawo startu w rozpoczynających się za tydzień mistrzostwach świata w match racingu – Sopot Match Race.

Przez trzy dni regat stawka 11 załóg rywalizowała w wyścigach rozgrywanych w centrum Kamienia Pomorskiego na czteroosobowych jachtach klasy TOM 28. Załoga Tarnackiego przegrała tylko 4 wyścigi w całych regatach jednak dwa z nich były kluczowe podczas półfinału ze świetnie dysponowanym wczoraj Lindbergiem.

Wraz z Tarnackim załogę stanowili: Łukasz Wosiński (trymer/taktyk), Marcin Banaszek (bow man), Przemysław Płóciennik (trymer).