W dniach 15 – 17 listopada 2013 r. miłośnicy sportów motorowodnych spotykają się podczas XV Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow w Łodzi. W tym roku na imprezie po raz pierwszy wystąpi Województwo Wielkopolskie, które promować będzie szlak wodny „Wielka Pętla Wielkopolski”.

Tegoroczne targi Boatshow to niemal 40 premier jachtów żaglowych i łodzi motorowych, pokazy najnowszego wyposażenia i osprzętu, liczne warsztaty i oczywiście okazja do poznania najciekawszych turystycznych szlaków wodnych.

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska Wielkopolski numer 25 na terenach wystawienniczych Expo – Łódź przy Al. Politechniki 4. Zapraszamy w dniach 15 – 16 listopada w godz. 10.00 – 18.00 oraz 17 listopada w godz. 10.00 – 16.00. Zainteresowani otrzymają komplet najnowszych wydawnictw poświęconych Wielkiej Pętli Wielkopolski, w tym praktyczny przewodnik nawigacyjny dla wodniaków.

Liczący aż 690 km szlak wodny Wielka Pętla Wielkopolski obejmuje rzekę Wartę, Noteć i drogę wodną Warta – Kanał Bydgoski. Systematycznie uzupełniana, nowoczesna infrastruktura pozwala na uprawianie wielu form turystyki wodnej. Pętla jest przyjazna zarówno dla kajakarzy, jak i dla motorowodniaków.

Organizatorem stoiska regionalnego na targach Boatshow jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna. Promocję województwa wspierają ponadto: Miasto Konin i Powiat Koniński, Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN w Czerwonaku, Powiat Gnieźnieński, Leszno Region oraz Urząd Miejski w Obornikach.

Wystąpienie Wielkopolski na targach Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow w Łodzi to element projektu pn. „Kompleksowa promocja markowego produktu turystyki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski” realizowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną w partnerstwie z 26 samorządami i 2 instytucjami z terenu Wielkopolski. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.