8 i 15 lutego Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na warsztaty architektoniczne z cyklu Tropical Winter. Podczas najbliższych dwóch spotkań dzieci wraz z opiekunami zaprojektują figarnię.  

Tropikalny ogród pełen fig w Łazienkach Królewskich? Dlaczego nie! W lutym zapraszamy na warsztaty, podczas których dzieci wcielą się w role nadwornych architektów. Wykorzystując różne materiały i techniki wykreują niezwykłą budowlę – figarnię. Dzięki warsztatom dzieci nauczą się współpracy, rozwiną wyobraźnię przestrzenną i poznają reguły rządzące architekturą. Na zakończenie cyklu, projekty uczestników ozdobią nowo otwartą Starą Oranżerię w Łazienkach Królewskich.

Cykl warsztatów Tropical Winter przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-5 lat oraz 6-10 lat. Zajęcia będą odbywać się od stycznia do maja 2015 roku, w każdą drugą (3-5 lat) i trzecią (6-10 lat) niedzielę miesiąca o godzinie 11:00 w Starej Kordegardzie. Informacje i zapisy pod adresem mailowym: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl. Bilet rodzinny (dziecko i opiekun) kosztuje 15 zł, karnet na 5 warsztatów kosztuje 70 zł. Miejsce spotkania – taras przed Pałacem na Wyspie.

Cykl jest realizowany przy wsparciu architektów z Towarzystwa w Przestrzeni. Prowadzący: Ewa Szylberg, Katarzyna Pedrycz, Paweł Pedrycz (Towarzystwo w Przestrzeni).

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl,
na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie
Zapraszamy również do lektury bloga Ośrodka Edukacji http://edukacjamuzealna.blogspot.com/