I znów będzie apetycznie, pachnąco, muzycznie, kulturalnie, rodzinnie, artystycznie – po prostu smakowicie!

Juz po raz czwarty w drugi czerwcowy weekend, Park Miejski wypełni się ludźni – kaliszanami, gośćmi, wystawcami z różnych stron kraju i z zagranicy,. Przez dwa dni będzie można skosztować regionalnych przysmaków, kupić ciekawą książkę lub wyroby rękodzielnicze,  spotkać się z przyjaciółmi i odpocząć na Słonecznej Polanie.  Dzieci będą mogły się wyszaleć w specjalnie dla nich przygotowanej strefie.

Natomiast w niedzielę, 8 czerwca, na pobliskim Stadionie Miejskim zapraszamy na Zawody Kolarskie Na Torze z okazji Święta Miasta Kalisza „WIELKA NAGRODA KALISZA” z udziałem najlepszych zawodników z kraju – reprezentantów Polski na Mistrzostwach Świata oraz medalistów Mistrzostwa Europy.

Teren Festiwalu Smaków składa się z  pięciu stref tematycznych:
– strefa kulinarna
– Słoneczna Polana
– strefa konsumpcji
– strefa artystyczna
– strefa dziecięca

W strefie kulinarnej zaprezentują się producenci wyrobów spożywczych o zasięgu lokalnym i spoza regionu, restauratorzy,  pszczelarze, winiarze i wytwórcy nalewek, wytwórcy wędlin, a także twórcy regionalni, artyści ludowi i gospodarstwa agroturystyczne. Podczas trwania Festiwalu wystawcy powalczą  w konkursie na najlepszy produkt lokalny.

Słoneczna Polana to nowość, która pojawi się po raz pierwszy w tegoroccznej edycji. To strefa spotkań ze znajomymi, miejsce na rozłożenia koca i rodzinny piknik. .

Strefa artystyczna będzie obfitować w koncerty i pokazy taneczne.

W strefie dziecięcej atrakcje dla najmłodszych: karuzele, zjeżdżalnie, balony i puzzle.

W tym samym czasie część Parku Miejskiego zajmie ponad 30 stowarzyszeń i fundacji, prezentujące swoją działalność  w ramach projektu”Weekend z organizacjami pozarządowymi”. Będzie to doskonała okazja do integracji kaliskich organizacji pozarządowych, zaznajomienia się z realizowanymi przez nie inicjatywami oraz poznania lokalnych liderów. Podczas weekendu prowadzone będą panele dyskusyjne dotyczące zasad współpracy organizacji pozarządowych i administracji publicznej, jak również prezentacje i wykłady przygotowane specjalnie na tę okazję dla mieszkańców miasta. Wystawcy przygotowali dla zwiedzających przedstawienia artystyczne, pokazy oraz warsztaty — plastyczne, rękodzieła artystycznego, muzyczne, teatralne. Podczas imprezy będzie można skosztować m.in. chleba ze smalcem i waty cukrowej. Najmłodsi uczestnicy ,,Weekendu z organizacjami pozarządowymi” będą mogli pomalować sobie buźki jak również otrzymać kolorowe zwierzaki balonowe. Dodatkowe informacje: http://www.kalisz.pl/pl/q/ngo/aktualnosci/panele-dyskusyjne-wyklady-i-pr…

Z kolei Targi Aktywności i Wolontariatu mają na celu promowanie wszelkiej aktywności (sport, muzyka, taniec, hobby, wolontariat) i zdrowego trybu życia jako alternatywy dla narkotyków i dopalaczy. „JESTEM AKTYWNY – NARKOTYKI NA ŚMIETNIKI”

Tutaj odbywać się będą treningi: pokazy sztuk walk, warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne oraz teatralne. Powstanie wioska rycerska, obóz harcerski, ścianka wspinaczkowa, parkour, można będzie zapoznac się z takimi sportami jak żeglarstwo, kajakarstwo, rugby oraz poćwiczyć jogę czy Tai Chi.