Każdy podróżnik doskonale wie, że podczas wojaży przydają się rozmaite gadżety. Jedne z nich są bardziej potrzebne, inne mniej, a jeszcze inne wydają się fanaberią, warto jednak wiedzieć o ich istnieniu. Oto subiektywne zestawienie 10 gadżetów, na które powinno się znaleźć miejsce w walizce.


1. Nietypowy śpiwór

Niektórzy lubią spać owinięci w kołdrę. Jest wtedy wygodnie, ciepło i miło. Specjalnie dla takich osób wymyślono kombinezono-śpiwór. Taki gadżet może się przydać w schroniskach, hostelach i na kempingu. Ogrzeje zimną nocą, a dodatkowo można strzelić sobie fotkę w konwencji „Pi i Sigma” ;-).

2. Podróżny zagłówek

Jeżeli wybierasz się w podróż samolotem, warto zabrać ze sobą miękki, niewielki, dmuchany zagłówek, dzięki któremu po drzemce nie będzie cię bolał kark. Polecamy szczególnie podczas długich lotów lub wielogodzinnego oczekiwania na przesiadkę.

3. Opaska na oczy

Kolejnym gadżetem przydatnym, podczas podniebnych podróży jest opaska na oczy. Sprawdzi się przede wszystkim podczas długich lotów w ciągu dnia, kiedy światło nie pozwala spokojnie zasnąć. Doskonała również podczas zmian stref czasowych.

4. Zatyczki do uszu

Wręcz obowiązkową rzeczą, jaką spakować trzeba do walizki, kiedy planujesz lot samolotem są zatyczki do uszu. Dzięki nim nie musisz słuchać rozmów innych pasażerów, czy krzyków dzieci. Niezastąpione są też wtedy, gdy po prostu masz ochotę odciąć się na chwilę od tego, co cię otacza i posiedzieć w spokoju i ciszy. Zatyczki wykonane są z miękkiej pianki i ich używanie nie powoduje dyskomfortu.

5. Wodoszczelne gadżety

Wodoszczelne etui w rożnych rozmiarach pozwoli uchronić dokumenty, telefony, aparaty fotograficzne przed zabrudzeniami, piaskiem, czy wodą. Przydadzą się przede wszystkim osobom wybierającym się na żagle, spływ kajakowy, na plaże lub pod namiot. Nikt nie chce przecież podczas podróży martwić się o zniszczony sprzęt, czy dokumenty.

6. Mini pralka turystyczna

Miniaturowa pralka to bardzo ciekawy przedmiot. Dzięki niej szybko zrobisz pranie, potrzebujesz tylko kilku minut, detergentu i ok. 2 litrów wody. Gadżet ten okaże się pomocny zwłaszcza podczas podróży z dziećmi.

7. Podróżne żelazko

Podróżne żelazko idealne jest dla osób, które nie wyobrażają sobie noszenia niewyprasowanych ubrań. Urządzenie dzięki zastosowaniu mechanizmu szynowego można złożyć do niewielkiego rozmiaru. Na pewno znajdzie się nieco miejsca w walizce, by je spakować, jeśli zależy ci na schludnym wyglądzie.

8. Ładowarka solarna

Ładowarka solarna pozwoli ci naładować urządzenia mobilne jak np. telefon komórkowy, tablet, czy aparat fotograficzny, tam gdzie jest dostęp do słońca. Trzeba tylko przyczepić ją do szyby okna, by zbierała energię i mogła w razie potrzeby naładować sprzęt.

9. Oryginalna mata na plażę

Czy wiesz, że istnieje niepiaszcząca się mata na plażę? Wszystko za sprawą materiału, z którego jest wykonana. Jeżeli przeszkadza ci to, że mata, na której próbujecie się zrelaksować ciągle pokryta jest piaskiem, koniecznie zafunduj sobie ten gadżet.

10. Kijek do selfie

Na koniec coś bardzo uniwersalnego. Wszyscy fani selfie powinni posiadać kijek, dzięki któremu można zrobić wyjątkowo udane zdjęcia. Ten gadżet to teleskopowa rączka, guzik i obudowa, w której umieszcza się telefon – na całym świecie stał się prawdziwym hitem.