Największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków Lego można podziwiać na PGE Narodowym w Warszawie od 19 grudnia 2015 r. do 11 marca 2016 r. Cała ekspozycja składa się z wielu milionów klocków i zajmuje 3000 metrów kwadratowych. Wszystkie eksponaty będą prezentowane w Warszawie po raz pierwszy. Dodatkową atrakcją dla Zwiedzających jest Strefa Zabawy oraz Kino Edukacyjne. Ponadto na Wystawie można podziwiać największy, jak dotąd, samolot zbudowany z klocków Lego – Air Force One, czyli Boeing 747 należący do Prezydenta Stanów Zjednoczonych.


CAŁKOWICIE NOWA PREMIEROWA EKSPOZYCJA

WYBRANE EKSPONATY:

Największy na świecie samolot wykonany  z miliona klocków Lego

Składający się z miliona klocków model Boeinga 747 – samolotu specjalnie przygotowanego do międzynarodowych podróży Prezydenta USA, jest wykonany w skali 1:7, ma prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości. Zwiedzający będą mogli zajrzeć do środka samolotu i podejrzeć zbudowane z klocków sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych. Ponadto będzie można zobaczyć multimedialną prezentację przedstawiającą najciekawsze informacje dotyczące prezydenckiego samolotu oraz scenki rozgrywające się na jego pokładzie.

Film przedstawiający budowę samolotu:  https://www.youtube.com/watch?v=pYIiieXy6VU

Najwyższy człowiek w historii

Rekonstrukcja postaci najwyższego, mierzącego 272 cm, człowieka w historii – Roberta Wadlow’a. Do zbudowania tak wysokiej postaci w skali 1:1 nie wykorzystano żadnego wewnętrznego stelaża. Model zatem składa się wyłącznie z klocków – zużyto ponad 100.000 elementów.

Interaktywna Mapa Europy

Wykonana w całości z klocków interaktywna, ogromna mapa Europy pokazuje granice państw, ich stolice, flagi, a także księstwa europejskie. Dzięki niej, nie tylko najmłodsi Zwiedzający będą mogli poszerzyć wiedzę dotyczącą najważniejszych organizacji europejskich.

Instrumenty muzyczne

Makieta edukacyjna przedstawiająca popularne instrumenty muzyczne, takie jak: gitara, trąbka, perkusja, akordeon i skrzypce. Zwiedzający będą mieli okazję nie tylko zobaczyć instrumenty wykonane z tego nietypowego budulca, ale także posłuchać każdego z nich.      

Okręt Neptun

Model wykonany z klocków przedstawia replikę galeonu zbudowanego na potrzeby filmu „Piraci” Romana Polańskiego ( 1986 r ). W chwili premiery był najdroższym rekwizytem jaki kiedykolwiek wykorzystano w filmie. Model ma 170 cm długości, 130 cm wysokości i 50 cm szerokości.

Erebor – Samotna Góra

Erebor jest jednym z głównym miejsc akcji Hobbita, dawną siedziba krasnoludów, głównym celem wyprawy bohaterów książki. Makieta o wysokości 205 cm pochłonęła 120.000 klocków i rok pracy budowniczego.

Niezapomniane wrażenia zapewniają również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO i ogromny niszczyciel gwiezdny Venator. Wyjątkowym dodatkiem są także makiety autorskie, m.in. Baza Księżycowa, Wioska i Zamek Średniowieczny oraz Hit Wystawy – makieta przedstawiająca dworek w Soplicowie – rodzinną posiadłość głównych bohaterów „Pana Tadeusza”poematu Adama Mickiewicza.  Wyjątkową atrakcją są eksponaty o tematyce militarno-historycznej: bitwa na Łuku Kurskim, lądowanie w Normandii, replika okrętu ORP Kościuszko czy kilkadziesiąt miniatur czołgów i pojazdów wojskowych.

Na Wystawie coś dla siebie znajdą także miłośnicy nowoczesnych technologii. Wśród eksponatów pojawi się seria zaprogramowanych robotów. Zwiedzający będą mogli między innymi: zagrać z robotem w kółko i krzyżyk, obserwować maszynę kroczącą AT-ST z filmu Gwiezdne Wojny, zmierzyć się z dwugłową kobrą oraz podziwiać poruszającego się pająka.

FUN PARK Strefa Zabawy klockami
Kino Edukacyjne

W zeszłorocznej edycji najmłodsi Zwiedzający mieli tylko jedno zmartwienie. Po obejrzeniu niezliczonej ilości modeli z ulubionych klocków, chcieli koniecznie móc się nimi pobawić. Niestety wszystkie znajdowały się wyłącznie w zamkniętych gablotach. Druga Edycja Największej w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego daje nie tylko dzieciom, ale i dorosłym możliwość niezwykłej zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni Fun Parku znajduje się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. W Warszawie będzie można „rysować” i „pisać” klockami, a  stworzone przez dzieci samochody z klocków mogą zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach. Ponadto wytrzymałość budowli można sprawdzić na platformie wibracyjnej Super Shaker.

Wytchnieniem po wspaniałej zabawie może być edukacyjny seans w kinie, w którym świat nauki i wiedzy ukazany jest przez pryzmat klocków Lego.

Organizatorzy z wielką przyjemnością zawiadamiają, że Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka.

Bilety

Wystawa zostanie otwarta 19 grudnia.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9.00-21.00, a w niedziele i święta 10.00-20.00. Zakupu biletów można dokonać w kasach Wystawy lub online na www.wystawaklockow.pl.

Ceny biletów:

Poniedziałek-piątek:

BILET PORANNY 9:00 – 16:00-23 zł / osoba;

BILET POPOŁUDNIOWY 16:00 – 19:30-28 zł / osoba;

BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe)-23 zł/osoba;

BILET WIECZORNY 19:30 – 21:00-19 zł / osoba;

Sobota:

BILET WEEKENDOWY 9:00 – 21:00-28 zł / osoba;

BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe)-23 zł / osoba;

Niedziela i Święta:

BILET WEEKENDOWY 10:00 – 20:00-28 zł / osoba;

BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe)-23 zł / osoba;

Dzieci do wzrostu 95 cm wejście bezpłatne.

GRUPY ZORGANIZOWANE  (szkoły, przedszkola, inne)

Wejście dla grup zorganizowanych w poniższych cenach jest możliwe wyłącznie od poniedziałku
do piątku. Grupom zorganizowanym sugerujemy wejście w godz. 9:00 – 16:00.

Minimum 10 osób – 15 zł / osoba

Na każde rozpoczęte 10 osób – 1 opiekun wejście gratis.

Szczegóły i sprzedaż biletów w systemie online na www.wystawaklockow.pl