W tym roku Polska Izba Turystyki obchodzi swoje 25-lecie. Z tej okazji Minister Sportu i Turystyki Tomasz Jędrzejczak wyróżnił osoby, które przyczyniły się do rozwoju turystyki w Polsce. Wśród osób odznaczonych odznaką honorową jest między innymi Violetta Hamerska – pierwszy pracownik Biura Wykonawczego PIT, a obecnie ekspert rynku hotelowego oraz przewodnicząca kapituły konkursu Hotel Przyjazny Rodzinie.


We wtorek 8 grudnia branża turystyczna świętowała 25. rocznicę powstania Polskiej Izby Turystyki. Podczas uroczystej gali Dorota Dulińska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, wręczyła 21 odznak honorowych „Za zasługi dla turystyki” nadane przez Ministra Sportu i Turystyki Tomasza Jędrzejczaka. Wśród wyróżnionych osób znalazła się również Violetta Hamerska.

 

– To dla mnie ogromny zaszczyt i potwierdzenie ponad 25-letniej pracy w turystyce. Byłam pierwszym pracownikiem i organizowałam Biuro Wykonawcze PIT i to właśnie dzięki pracy w Izbie oraz poznanym tam ludziom i ich pasji na zawsze zawodowo związałam się z turystyką. Otrzymanie takiego państwowego wyróżnienia to dla mnie niezwykle ważna chwila – komentuje Violetta Hamerska.

 

Obecnie Violetta Hamerska jest ekspertem rynku hotelowego i specjalizuje się w jakości usług i wyposażenia hoteli. Od 8 lat prowadzi kampanię Hotel Przyjazny Rodzinie, w ramach której audytuje i ocenia obiekty noclegowe spełniające określone kryteria wypoczynku i wyposażenia dla rodzin z dziećmi. Za stworzenie kampanii otrzymała w 2011 roku prestiżową nagrodę „Hit Mamo To Ja – najlepsze dla dzieci”. Jako pierwszy pracownik Polskiej Izby Turystyki Violetta Hamerska odpowiadała między innymi za organizację pracy biura, obsługę posiedzeń, komunikację z członkami Izby. Prowadziła pierwszy biuletyn dla członków PIT – „TUR Express”. Jest również autorką logo Izby, którego organizacja niezmiennie używa od 1991 roku.

Polska Izba Turystyki jest ogólnopolską organizacją przemysłu turystycznego. Jej działalność skupia się na nadaniu biznesowi turystycznemu w Polsce nowego kształtu. Izba jest pełnoprawnym członkiem Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA). Wśród jej członków znajdują się najważniejsze i największe: biura podróży, agencje turystyczne, towarzystwa ubezpieczeniowe, wyższe szkoły turystyczne, znani przewoźnicy, gestorzy bazy noclegowej, atrakcji turystycznych i kulturalnych, korporacje targowe, a także inni przedstawiciele szerokiej reprezentacji branży turystycznej.