W piątek 23 czerwca mija 40 lat od przylotu pierwszego cywilnego samolotu na Lotnisko Zielona Góra – Babimost. Tego dnia, w 1977 roku, odbył się inauguracyjny rejs


z Warszawy do Zielonej Góry samolotem Jak 40 w barwach PLL LOT. Co warto podkreślić samo lotnisko istnieje już 60 lat. Historycznie stacjonował tam 45 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego.

 

Jubileusz Lotniska Zielona Góra–Babimost, którym zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, odbędzie się w sobotę 24 czerwca wraz ze Świętem Województwa Lubuskiego. Tego dnia zarówno na mieszkańców jak i turystów, którzy odwiedzą Zieloną Górę czeka moc atrakcji. Na zielonogórskim deptaku czekać będzie loteria fantowa i odlotowa fotobudka. Organizatorzy pokażą także archiwalne zdjęcia i będą częstować lotniskowymi łakociami. Ponadto w sobotę 24 czerwca odbędzie dodatkowy rejs, samolotem Polskich Linii Lotniczych LOT na trasie Warszawa – Zielona Góra – Warszawa. Niespodziankę przygotował też narodowy przewoźnik. W sobotę 24 czerwca, z Lotniska Chopina w Warszawie, w trasę do Zielonej Góry wyruszy dodatkowy samolot.