Nie masz jeszcze pomysłu jak spędzić najbardziej romantyczny dzień w roku? Na pewno ze swoją drugą połówką, ale gdzie? W tym roku walentynki wypadają w weekend, dlatego tradycyjną kolację, kino i spacer warto zamienić na wyjątkowy wyjazd we dwoje. Wspólny weekend w jednej z europejskich stolic sprawi wiele radości nie tylko naszym partnerom, ale także i nam! Do każdego z miast, ujętych w zestawieniu przygotowanym przez HomeToGo.pl, można dolecieć w mniej niż dwie godziny.

 

Budapeszt: rozkosz dla podniebienia i nie tylko

Miłośnikom zarówno gotowania, jak i samego jedzenia, polecamy wizytę w węgierskiej stolicy. Taką podróżą zaserwujecie niezapomniane wrażenia wszystkim zmysłom – nie tylko wasze kubki smakowe będą w siódmym niebie. Kilka dni to wystarczająco dużo czasu, aby przespacerować się naddunajską promenadą, wstąpić na wyspę Małgorzaty, podziwiać miasto ze wzgórza Gellerta oraz zobaczyć urokliwe kamieniczki na starym mieście. Jeśli zdecydujemy się na podarowanie tego typu wyjazdu, nie zapomnijmy o gorących łaźniach Széchenyi, które stanowić będą zapowiedź niezapomnianych wrażeń. Nocleg w prywatnym apartamencie kosztuje średnio tylko 60 zł za dobę.

Coś dla melomanów czyli muzyczna Warszawa

Cudze chwalicie, swojego nie znacie – jak mawiał klasyk. Idziemy o zakład, że wielu Polaków nigdy nie odwiedziło stolicy naszego kraju, która zimą nabiera dodatkowego uroku. Warszawskie „must see” to oczywiście starówka, wraz z Zamkiem Królewskim (w niedzielę wstęp za darmo!), Nowym Światem oraz Alejami Ujazdowskimi. Jeżeli jednak pogoda nas nie rozpieszcza, warto poznać Warszawę od strony muzycznej, gdyż jako stolica kraju, oferuje wiele koncertowych atrakcji. Bilety na balet w Teatrze Wielkim, koncert w Filharmonii Narodowej bądź operę są nie tylko romantycznym, ale bardzo oryginalnym pomysłem. Gdzie spać? Weekend w mieście wcale nie oznacza konieczności nocowania w drogim hotelu. Jak mieszkaniec stolicy poczujemy się rezerwując wcześniej pobyt, w jednym z ponad 3000 warszawskich apartamentów dostępnych na HomeToGo.pl.

Praska uczta dla oczu

Do czeskiej stolicy dojedziemy pociągiem, dolecimy samolotem narodowego przewoźnika z Warszawy lub, jeśli mieszkamy w południowo-zachodniej Polsce, w kilka godzin dotrzemy samochodem. Obowiązkowym punktem zwiedzania czeskiej stolicy jest Stare Miasto, rynek z ratuszem oraz zegarem Orłoj, romantyczny most Karola oraz Złota Uliczna stanowiąca część Hradczan. Praga jest jednym z najpiękniejszych miast, które obfituje w zabytki i przepiękne panoramy. Nawet krótki pobyt w tak magicznym miejscu pozwoli nam zapamiętaćświęto zakochanych przez naprawdę długi czas, tym bardziej, że nocleg w Pradze z rezerwacją będzie nas kosztował średnio 71 złotych za dobę.

Bruksela: miasto czekoladą pachnące

Nie da się ukryć, że słodkości to jeden z najbardziej klasycznych prezentów walentynkowych, ale nie ma też w tym nic złego. Pudełko prawdziwych belgijskich czekoladek, z biletami lotniczymi do Brukseli, z pewnością wywołają uśmiech na twarzy naszej drugiej połówki. Kto nie chciałby zobaczyć brukselskiej starówki ze słynnym „Manneken Pis”, czyli siusiającym chłopcem oraz siedziby Komisji Europejskiej, w której zapadają najważniejsze decyzje w Unii Europejskiej? Istnieje szansa, że podczas krótkiego pobytu w Belgii uda nam się również odjechać kilkanaście kilometrów od stolicy i zobaczyć słynny Park Miniatur. Jeżeli zależy nam na komfortowym noclegu, w Brukseli nie będzie z tym problemu, gdyż nocleg w stolicy Belgii będzie nas kosztował ok. 97 złotych.

Dotyk historii czyli ekscytujący Berlin

Jedną z europejskich stolic, którą możemy wykorzystać na krótki wypad walentynkowy jest także Berlin. Mimo iż postrzegany jako mniej romantyczny niż Paryż, ma wiele zalet, które sprawią, że nasz wyjazd będzie niezapomniany. Z Poznania, Trójmiasta oraz Warszawy do stolicy Niemiec dojedziemy pociągiem, na który bilety kosztują często mniej niż 30 euro, a nocleg, według HomeToGo.pl – ok. 80 złotych. Zaraz po wyjściu z Dworca Głównego, naszym oczom ukaże się monumentalny Reichstag, a w odległości 10 minut spacerem znajdziemy historyczną Bramę Brandenburską i Potsdamer Platz. Na zakochanych czekają również alternatywne kluby lub liczne galerie sztuki współczesnej. Taki wyjazd jest więc szansą na spędzenie aktywnie czasu szczególnie dla tych zakochanych, którzy cenią sobie nieco mniej standardowe rozrywki w walentynki.

Niezależnie od tego, gdzie ostatecznie zdecydujemy się spędzić tegoroczne walentynki, warto pamiętać, że święto to nie musi być sztuczne i usłane płatkami róż. Najważniejsze, by spędzić wyjątkowe chwile ze swoją drugą połówką i zebrać niezwykłe wspomnienia. Podróże, jak żadna inna okazja, dają ku temu ogromne możliwości. Wybierzcie idealną destynację wspólnie lub zaskoczcie partnera nietypowym pomysłem na wyjątkową podróż w nieznane.