Warszawa, 22 lutego 2015 roku – Legendarna szwedzka grupa po latach odwiedza Polskę. Tym razem na pokładzie samolotu LOT-u przyleciał do Warszawy Bjorn Ulvaeus, który odwiedził naszą stolicę z okazji premiery najpopularniejszego na świecie musicalu Mamma Mia!, którego LOT jest partnerem.  

Na wczorajszą premierę polskiej wersji musicalu „Mamma Mia!” w Teatrze Muzycznym ROMA na pokładzie Embraera LOT-u, w specjalnym musicalowym malowaniu, przyleciał ze Sztokholmu Björn Ulvaeus (wokalista, gitarzysta i autor tekstów, członek zespołu ABBA) wraz z żoną Leną. Po raz pierwszy członkowie zespołu odwiedzili Polskę w 1976 roku.

Embraer 175 LOT-u o znakach rejestracyjnych SP-LIA jest pierwszym w historii oficjalnym samolotem musicalu „Mamma Mia!”. Z okazji polskiej premiery musicalu w Warszawie piosenki grupy ABBA wraz ze specjalną zapowiedzią pokładową witają wszystkich pasażerów podróżujących po Europie wszystkimi Embraerami LOT-u.
Na pokładach podczas boardingu pasażerowie słuchają największych przebojów szwedzkiej czwórki: Mamma Mia, Chiquitita, Take a chance on me, Waterloo oraz Voulez – Vous.

Promocja spektaklu w ramach współpracy LOT-u z Teatrem Muzycznym ROMA obejmowała również organizacje flash moba z okazji powitania półmilionowego pasażera polskiego Dreamlinera. Film z udziałem artystów Teatru na oficjalnym kanale YouTube LOT-u obejrzało do tej pory ponad milion internautów: https://www.youtube.com/watch?v=xRti7YgR2u8

LOT jest oficjalnym przewoźnikiem Teatru Muzycznego ROMA. Dwuletnia współpraca została nawiązana w ramach produkcji musicalu „Mamma Mia!”.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej, na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach.