Podczas X Gali Lotniska Chopina w Warszawie, która odbyła się 3 marca 2016 r. na terenie warszawskiego Toru Wyścigów Konnych, linia Air France otrzymała nagrodę „Skrzydła Sukcesu” za najwyższy współczynnik wypełnienia miejsc w ruchu regularnym w 2015 roku.  Nagrodę wręczył Mariusz Szpikowski, Naczelny Dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, Dyrektor Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.


Galę otworzył Mariusz Szpikowski, Naczelny Dyrektor PPL i Dyrektor Lotniska Chopina. Wyróżnienia przyznano w pięciu kategoriach: największy wzrost ruchu pasażerskiego, największa liczba nowych połączeń uruchomionych z Lotniska Chopin, największy wzrost przewiezionych ładunków, najbardziej punktualna linia  oraz największy współczynnik wypełnienia miejsc.

Największy współczynnik wypełnienia miejsc w ruchu regularnym miały w ubiegłym roku linie Air France. Samoloty łączące stolice Francji i Polski miały średni współczynnik wypełnienia miejsc na poziomie blisko 85%.

 

„Przyznana nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i pokazuje efekty ciężkiej pracy jaką włożyliśmy w ostatnich latach w podniesienie rentowności firmy. Działamy na bardzo dynamicznym i konkurencyjnym rynku i tylko ogromna determinacja i dyscyplina powalają na ciągły rozwój. Jeśli chodzi o nowe inwestycje w Polsce to już latem tego roku rozpoczniemy sezonowe loty na nowej trasie Kraków-Paryż” – powiedziała Chloé Marchand, dyrektor generalna Air France KLM w Polsce (na zdjęciu).

 

Aktualnie linia Air France oferuje od 3 do 4 lotów dziennie między Warszawą a Paryżem, a w lipcu i sierpniu dodatkowo 5 lotów tygodniowo na trasie Kraków-Paryż.