Alior Bank oraz Neckermann Polska zawarły porozumienie o strategicznym partnerstwie. Współpraca obejmie m.in. wzajemne oferowanie i promocję produktów, benefity dla klientów banku czy wsparcie przy realizacji projektów biznesowych.
W ramach współpracy Alior Bank oraz biuro podróży Neckermann Polska zadeklarowaływzajemne wsparcie merytoryczne i organizacyjne przy realizacji projektów biznesowych. Ponadto, zapowiedziały stworzenie nowoczesnej oferty marketingowo-sprzedażowej z uwzględnieniem produktów łączonych oraz wymianę wiedzy i technologii pomiędzyorganizacjami.
Wspólny program będzie opierać się na trzech filarach. Pierwszym z nich będzie kredyt ratalny Alior Banku udzielany na zakup usług turystycznych w oddziałach Neckermann. Kolejne dwato produkty bankowe dla klientów indywidualnych oraz dla klientów biznesowych Alior Banku z uwzględnieniem benefitów biura turystycznego. W ramach współpracy planowane są także wspólne działania z zakresu marketingu i PR oraz szereg inicjatyw skierowanych dopracowników obu organizacji.
– Ciągle poszukujemy obszarów, w których możemy stworzyć wartość dodaną dla naszychklientów. W tym celu, jeszcze przed wakacjami, łączymy siły z firmą Neckermann, jednym zliderów branży turystycznej. Współpraca ma na celu nie tylko wzajemne oferowanie produktów i usług, ale także wymianę informacji pomiędzy organizacjami. Liczymy na to, że dzięki współdzieleniu technologii i wiedzy powstaną niecodzienne rozwiązania wspierające zarówno klientów banku, jak i osoby podróżujące z Neckermannem – powiedział Marcin Jaszczuk, wiceprezes zarządu Alior Banku.
– Dynamiczny rozwój firmy Neckermann i jej silna pozycja na rynku to konsekwencja strategii, której głównymi elementami są innowacyjność i oferowanie usług najwyższej jakości. Podobne podejście do klientów w myśl „Wyższa kultura. Bank nowości” znajdujemy w Alior Banku.Nasza współpraca będzie koncentrowała się na dzieleniu się wiedzą i najlepszymi praktykami między innymi w zakresie sprzedaży oraz konstrukcji produktów łączonych – podkreśla MaciejNykiel, prezes zarządu Neckermann Polska.
Umowa o strategicznym partnerstwie została podpisana przez przedstawicieli zarządów obu partnerów dnia 12.06.2019. Uruchomienie pierwszych inicjatyw planowane jest na przestrzeninajbliższych miesięcy.



