Pierwsza tego typu umowa w branży umożliwi połączenie rozwiązań SAP Cloud for Travel and Expense i Amadeus e-Travel Management

Amadeus zawarł strategiczną umowę technologiczną z firmą SAP. Dotyczy ona dostarczenia na rynek opartego na chmurze rozwiązania do zarządzania podróżami służbowymi, które oferuje funkcje mobilne, rezerwacje internetowe oraz możliwość zarządzania wydatkami.

Amadeus zintegruje rozwiązanie SAP Cloud for Travel and Expense ze swoją aplikacją Amadeus e-Travel Management, tworząc innowacyjny, jednolity interfejs użytkownika i wspólne przepływy pracy w kompleksowym rozwiązaniu dla klientów korporacyjnych i resellerów. Nowa oferta, dostępna dla klientów z całego świata, jest sprzedawana pod marką Amadeus jako gotowy produkt, dostarczany przez jednego dostawcę.

Amadeus, który od ponad 15 lat współpracuje z firmą SAP, szukał możliwości, by lepiej obsługiwać swoich klientów korporacyjnych, zarówno bezpośrednio, jak i za pośrednictwem partnerów – resellerów. Amadeus postanowił poszerzyć funkcje bazującego na technologii chmury rozwiązania rezerwacyjnego o SAP Cloud for Travel and Expense, dzięki czemu dostarczy kompleksowe i w pełni zintegrowane rozwiązanie do obsługi podróży służbowych. Umożliwi to firmie oferowanie usługi typu end-to-end, od rezerwacji po rozliczenie wydatków, co w efekcie przełoży się na poprawę doświadczeń klientów, obniżenie kosztów zarządzania wyjazdami służbowymi oraz kontrolę nad zgodnością z polityką podróży w trakcie całego procesu i podczas podróży.

„Korporacje potrzebują kompletnego rozwiązania do zarządzania podróżami służbowymi, dostarczonego przez jednego dostawcę i zintegrowanego z pozostałymi systemami w firmie. W naszym przypadku SAP był oczywistym wyborem jako światowy lider w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań dla przedsiębiorstw, oferujący nowej generacji technologię na żądanie i opartą na chmurze” – powiedział Álbert Pozo, Vice President Global Customers, Amadeus.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania tej umowy. Dzięki połączeniu rozwiązań korporacyjnych SAP z technologią i doświadczeniem firmy Amadeus w zakresie podróży, możemy ustalić nowy standard dla naszej współpracy oraz dostarczyć unikalną, zintegrowaną ofertę w zakresie zarządzania podróżami służbowymi” – powiedział Hervé Couturier, Executive Vice President, Research & Development, Amadeus.

„Cieszymy się ze współpracy z firmą Amadeus oraz zawarcia pierwszej w branży turystycznej umowy typu Original Equipment Manufacturer (OEM)” – powiedział Franck Cohen, President of EMEA, SAP AG. „Firma SAP posiada już silną pozycję w branży turystycznej, ale to dzięki partnerstwu z Amadeus znajdzie się w samym centrum tego sektora. Łącząc technologię rezerwacji z naszym rozwiązaniem SAP Cloud for Travel and Expense, Amadeus może teraz zapewnić korporacjom unikalne i innowacyjne możliwości odpowiadania na dzisiejsze potrzeby i oczekiwania biznesowe podróżnych w zakresie zarządzania podróżami” – dodał.

 

***

Amadeus to wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla światowej branży turystycznej. Docelowe grupy klientów firmy to dostawcy usług turystycznych (np. linie lotnicze, hotele, przewoźnicy kolejowi, przewoźnicy promowi itd.), sprzedawcy usług turystycznych (biura podróży, w tym online) i odbiorcy (korporacje, jak i spółki zarządzające podróżami tzw. travel management companies).

Amadeus zatrudnia około 10 000 pracowników na całym świecie, w placówkach w Madrycie (siedziba główna firmy), Nicei (dział rozwoju) i Erding (dział operacyjny) oraz w 71 lokalnych Organizacjach Handlowych Amadeus na całym świecie.

Amadeus opiera swoją działalność na modelu biznesowym bazującym na transakcjach. Z końcem 2013 roku (31 grudnia) firma odnotowała zysk w wysokości 3103,7 mln euro oraz EBITDA w wysokości 1188,7 mln euro.

Spółka jest notowana na hiszpańskiej giełdzie pod symbolem „AMS.MC” oraz uwzględniona w indeksie giełdowym IBEX 35.
    
Więcej informacji o firmie Amadeus można znaleźć na stronie internetowej www.amadeus.com.pl.