Do 31 grudnia 2021 r. przyjazdy grupowe są objęte zasadą bezpłatnej anulacji wszystkich usług a&o. Usługi można anulować do dnia przyjazdu do godziny 18.00. „Ta zasada świadomie obejmuje również wszystkie rezerwacje na przyjazdy grupowe już na 2021 r.”, więc tej zimy „sieć a&o jest w 100% elastyczna, aby nasi goście też mogli tacy być”.

Dzięki nowej polityce anulacji, a&o chcę w szczególności wesprzeć rynek podróży grupowych. Po ich całkowitym zawieszeniu, jakie miało miejsce w trakcie „lockdown”, berlińska grupa budżetowa może teraz odnotować niewielką tendencję wzrostową: „Obecnie mamy około 70 klas szkolnych w naszych 25 hotelach w całych Niemczech. Po rozmowach z nauczycielami wiemy, że są duże oczekiwanie związane z „wznowieniem wycieczek szkolnych, zachowując możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa”.

Przyszłość wycieczek szkolnych to także temat dyskusji podjęty podczas „okrągłego stołu” zainicjowanego przez a&o w poniedziałek 31 sierpnia 2020 r. Dyskutowano zarówno na miejscu w a&o Berlin Hauptbahnhof, jak i wirtualnie.

Aby zarezerwować pobyt w a&o lub uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

Hostele a&o

Sieć hosteli a&o została założona w 2000 r. przez Olivera Wintera. Grupa a&o obecnie prowadzi 39 obiektów w 23 miastach i 8 krajach europejskich. W pierwszej połowie 2020 r. planowane są otwarcia nowych obiektów w Kopenhadze i Budapeszcie. Obiekty a&o odwiedzają bardzo zróżnicowane grupy turystów: zarówno rodziny z dziećmi i wycieczki szkolne, jak i podróżni grupowi i solo. W strukturze gości wzrasta także liczba osób podróżujących służbowo oraz seniorów. a&o rośnie w tempie ponad 15% rocznie, będąc tym samym największą grupą hostelową w Europie. W 2019 r. we wszystkich obiektach było łącznie około 28 500 łóżek i udzielono około 5 milionów noclegów. Firma zanotowała obrót na poziomie około 165 milionów euro (2019). Od 2017 r. właścicielem spółki a&o jest amerykański inwestor TPG Real Estate. W 2020 roku a&o świętuje swoje 20 urodziny. Firma nadal prowadzona jest przez jej założycieli.