W niedzielę 21 maja o 18:00 Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na dwie godziny zamieni się w scenę operową! To za sprawą Orkiestry Dętej i solistów z Filharmonii w Kaliningradzie, którym przewodzi międzynarodowej sławy Dyrektor Artystyczny i Główny Dyrygent Eduard Gantovski

 

W filharmoniach często można usłyszeć fragmenty z dzieł operowych, jednak zazwyczaj bez warstwy wokalnej. Tym razem PFB współorganizuje koncert, podczas którego trójmiejscy Melomani będą mogli usłyszeć arie i duety z tak znakomitych dzieł operowych, jak m.in. „Aida”, „Wesele Figara”, „Carmen”, „Romeo i Julia” czy „Don Juan” . Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Bursztynowego Festiwalu.

 

Wśród wykonawców znaleźli się soliści Filharmonii w Kaliningradzie: Artem Hachiyants (tenor), Victoria Bobkov (mezzosopran), Alexander Dudnitsky (baryton), Anahit Mkrtchyan (sopran), Swietłana Polevaya (sopran), Sergey Seldyakov (bas) i Julia Vasil’kova (sopran). Obok nich Melomani usłyszą solistów oper i filharmonii europejskich: Ilonę Bagele (mezzosopran, Łotwa), Agne Sabulite (sopran, Litwa) i Bartłomieja Chorążego (tenor, Polska). Gościem specjalny będzie laureat międzynarodowych konkursów z Chin: Jiang Shanzhun (baryton).

 

Oprócz wspaniałych duetów, scen i arii z najpopularniejszych oper i operetek, goście PFB będą mogli wysłuchać fragmentów orkiestrowych w wykonaniu Orkiestry Dętej Filharmonii w Kaliningradzie pod dyrekcją m.in. Viktora Bobkova i Romana Iwanowa.

 

Cały program i możliwość zakupu biletów onlineTUTAJ.

 

Bilety na wydarzenia można zakupić także w kasach PFB.

Szczegóły: bilety@filharmonia.gda.pl i pod numerem telefonu: 58 320 62 62