Miejsc we Wrocławiu, w których można smacznie zjeść, nie brakuje. Ale jest tylko jedna restauracja, w której posiłek staje się czymś więcej. Gotowanie w Food Art Gallery przybrało formę artystycznej sztuki, a serwowane tam posiłki cieszą nie tylko podniebienie, ale i oko.

Przez długi czas brakowało takiego punktu na kulinarnej mapie stolicy Dolnego Śląska. Food Art Gallery mieści się obok pięknej nadodrzańskiej mariny, vis a vis zabytkowego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego, pomiędzy mostami Uniwersyteckim i Pomorskim. Goście, którzy przekroczą próg tej restauracji, mogą przygotować się na ucztę dla zmysłów.
– Stworzyliśmy restaurację aspirującą do klasy fine dining – mówi Anna Gendaj, właścicielka restauracji. – Jest to miejsce, jakich wciąż brakuje we Wrocławiu – ciche, z odrobiną luksusu, serwujące gościom wyrafinowaną kuchnię, w którym dba się o estetykę oraz wysoką kulturę kulinarną.
W Food Art Gallery potrawy przygotowywane są z najwyższą dbałością o szczegóły. Spod ręki doświadczonego szefa kuchni Mariusza Kozaka wychodzą kulinarne dzieła sztuki, łączące tradycję z awangardą.
Specjalnością restauracji są dania przygotowane na bazie polskich, sezonowych produktów z wykorzystaniem technik kulinarnych, charakterystycznych dla kuchni francuskiej. Na talerzu tradycja spotyka się nowoczesnością. To zaskakujące połączenie okazuje się wyjątkowo udane. Studiując kartę znajdziemy tam przykładowo śledzia w oleju lnianym z ziemniakami, kwaśną śmietaną i pumperniklem, consomme z bażanta z grasicą cielęcą. Z francuskich akcentów zaś smażoną foie gras z puree z marchwi i wanilii, cykorii oraz krwistej pomarańczy lub pierś z kaczki Barbarie, glazurowaną w miodzie, podaną z czerwona kapustą, puree z pietruszki i pomme souffle. A na deser można delektować się domowymi lodami i sorbetami, ręcznie robionymi pralinami oraz francuskimi makaronikami.
Nic nie dopełni tak dobrze smaku potraw, jak starannie dobrane wino. O wybór najlepszych trunków zadbał doświadczony sommelier Łukasz Szumski. Stworzona przez niego karta zachwyci nie tylko wytrawnych pasjonatów wina. Ponadto, w ostatnie czwartki każdego miesiąca odbywają się wieczory degustacyjne, na których sommelier dzieli się swoją wiedzą i pasją winiarstwa. Styczniowe spotkanie poświęcone będzie winom ekologicznym i biodynamicznym. Partnerem wydarzenia jest Winotake, pierwszy w Polsce importer win naturalnych i autentycznych.

Food Art Gallery oferuje jednak o wiele więcej niż kulinarne doznania. Jak już sama nazwa wskazuje, to nie tylko restauracja, ale i galeria sztuki współczesnej. Swoje dzieła prezentują tu młodzi i zdolni polscy artyści. Dzięki temu zyskuje wnętrze, które nabiera artystycznej formy i pozwala w pełni celebrować posiłek.
Wizyta w Food Art Gallery to luksus, na który trzeba sobie pozwolić, niezależnie od okazji. To także doskonałe miejsce na różnego rodzaju spotkania biznesowe. Tutaj wizyta cieszy od początku do końca i zostawia w pamięci miłe wspomnienia.