Podróżni wracający z Dubaju do Europy muszą wykonać test PCR przed wejściem na pokład samolotu. Test musi zostać wykonany nie później niż na 96 godzin przed odprawą. Dlatego wszystkim zagranicznym turystom, spędzającym w hotelu Atlantis The Palm przynajmniej 5 nocy, hotel oferuje wykonanie bezpłatnych testów PCR na obecność Covid-19. Oferta jest ważna dla rezerwacji zrealizowanych do 19 grudnia 2020.

Timothy Kelly, wiceprezes i dyrektor zarządzający Atlantis Dubai powiedział: „Stale się rozwijamy, aby sprostać potrzebom naszych klientów w tym trudnym czasie. Wykonywanie testów PCR w naszym centrum medycznym w hotelu pomoże zmniejszyć niedogodności i zachęci więcej międzynarodowych gości do odwiedzenia najważniejszego centrum rozrywki w Dubaju.”

Podróżni, który nocują w Atlantis The Palm pomiędzy 1 września a 19 grudnia 2020 r., mogą się umówić na wykonanie testu już przy zameldowaniu. Hotel zaleca, aby test odbył się między 48 a 72 godzinami przed odlotem. Testy PCR wykowywane są na miejscu przez wyspecjalizowaną placówkę medyczną. Przeprowadzenie testu trwa około 10 minut, a bezpłatne wyniki są dostępne w ciągu 24 godzin.

Testy PCR są bezpłatne jedynie dla obcokrajowców, którzy mają zarezerwowane minimum 5 noclegów. Dla pozostałych gości wykonanie testu kosztuje 400 dirhamów (410 zł). Jest też dostępna ekspresowa wersja testu – wyniki dostępne w ciągu 12 godzin (koszt 500 dirhamów, 510 zł). W pozostałych placówkach medycznych w Dubaju ceny testów PCR wahają się od 300 do 700 dirhamów (306 -715 zł).

„Najnowsza inicjatywa hotelu jest również zgodna z wprowadzoną przez linie lotnicze Emirates, bezpłatną opieką medyczną na wydatki związane z Covid-19. To wszystko ma zwiększyć zaufanie ludzi do podróżowania w czasie pandemii” dodaje Kelly. Dubajskie linie lotnicze niedawno ogłosiły, że wszyscy pasażerowie podróżujący dowolnym lotem Emirates automatycznie kwalifikują się do bezpłatnej opieki medycznej w przypadku wykrycia na pokładzie samolotu Covid-19.

Oprócz bezpłatnych testów PCR, Atlantis The Palm przestrzega najwyższych standardów sanitarnych. Wszyscy pracownicy przeszli specjalistyczne szkolenia z zakresu respektowania protokołów bezpieczeństwa. We wszystkich wejściach do hotelu zamontowane zostały kamery termowizyjne, nieustannie monitorujące temperaturę gości, zwiększono częstotliwość wymiany filtrów powietrza oraz do regularnej dezynfekcji używane są jedynie certyfikowane środki, dozwolone przez władze ZEA.