Duża dynamika wzrostu liczby rezerwacji we wrześniu

 

Wrzesień charakteryzował się dynamicznym, ponad 40%, wzrostem liczby rezerwacji w stosunku do sierpnia br. Odpowiada za to zwiększona aktywność klientów biznesowych, dla których wrzesień jest tradycyjnie bardzo aktywnym okresem w roku. Warto odnotować, że ponad 40% wzrost plasuje bieżący rok znacznie powyżej średniej. Przykładowo, w roku 2014 wzrost rezerwacji we wrześniu w stosunku do sierpnia wyniósł 28,8%. 

Również w ujęciu rok do roku we wrześniu br. zanotowano wzrost liczby rezerwacji, o prawie 9%

Za wzrostem liczby zarezerwowanych noclegów podążył również wzrost średniej ceny pokojonocy, która w stosunku do sierpnia br. była wyższa o 5,8% (w ujęciu rok do roku wzrosła z kolei o 5,5%). 

Gdzie śpimy i Ile płacimy?

We wrześniu klienci Hotele.pl wykupili najwięcej noclegów w hotelach o standardzie 3* (48% udziału w  ogólnej liczbie rezerwacji). Najrzadziej wybierano najdroższe hotele o standardzie 5* oraz apartamenty (po 3% udziału w rynku). 

W odniesieniu do sierpnia br. największy przyrost liczby rezerwacji miał miejsce w przypadku hoteli 1* (aż o 83%). W najmniejszym stopniu, o 33%, wzrósł popyt na hotele4*.

We wrześniu najwięcej trzeba było wydać na nocleg w hotelu 5*, gdzie średnia cena pokojonocy wyniosła 326,19 zł. Za noclegi w hotelach 1* i 2* płacono najmniej, średnio 151,85 zł i 151,88 zł. W przypadku najpopularniejszych obiektów o kategorii 3* należało się liczyć z wydatkiem w wysokości 184,83 zł za pokojonoc.

W stosunku do miesiąca poprzedniego, średnia cena pokojonocy wzrosła we wszystkich kategoriach obiektów, z wyjątkiem hoteli 5*, gdzie zanotowano 5% spadek. Największy wzrost miał miejsce w hotelach 1*, o prawie 30%. Rezerwując nocleg w najchętniej wybieranych hotelach 3*, należało się liczyć ze wzrostem ceny w stosunku do sierpnia o 6,30%.

eTravel S.A. (www.etravel.pl) jest spółką dedykowaną w Grupie Netmedia do działania w segmencie turystycznym. Od początku 2012 r. tworzy Grupę eTravel, do której należą następujące spółki: Netmedia Bussines Travel (optymalizacja podróży służbowych), Marco Polo Travel (sprzedaż rejsów wycieczkowych) i StayPoland. Grupa Netmedia od 2006 roku notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.