W tegorocznej edycji prestiżowego plebiscytu Best Hotel Award, organizowanego przez portal rezerwuje.pl, Focus Hotels drugi raz z rzędu zdobył pierwszą nagrodę dla najlepszej sieci hotelowej w Polsce. Ponadto obiekt należący do sieci Focus Katowice Chorzów zdobył drugie miejsce w kategorii hoteli 3-gwiazdkowych na Śląsku.


Nagrody Best Hotel Award 2015 zostały przyznane w 45 kategoriach regionalnych i ogólnopolskich. W tegorocznej edycji plebiscytu w głosowaniu udział wzięło 16247 osób, które oddały łącznie aż 30124 ważnych głosów, a cały konkurs objęty był honorowym patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Polskiej Izby Turystyki.

Statuetka Best Hotel Award 2015 została przyznana marce Focus w kategorii „Sieć hotelowa”. Tym samym Focus Hotels wyprzedziła siedem innych konkurujących sieci, które funkcjonują na polskim rynku. To bardzo zaszczytne wyróżnienie, tym bardziej że przyznane już drugi rok z rzędu, przez samych gości. 

Nagroda za drugie miejsce w kategorii „Śląsk 1-3*”, trafiła natomiast do hotelu Focus Katowice Chorzów. Trzygwiazdkowy obiekt oferuje gościom 137 nowoczesnych i komfortowo wyposażonych pokoi oraz aż sześć profesjonalnych sal konferencyjnych i kącik biznesowy.

Obiekty należące do sieci Focus Hotels prezentują nowy standard w swojej kategorii. Hotele gwarantują swoim gościom szereg bezpłatnych udogodnień, takich jak nieograniczony dostęp do sauny i siłowni, bezpłatny Internet na terenie całego obiektu czy kawę i kanapkę na wynos. Ponadto dzieci i młodzież do lat 18-stu zakwaterowane w pokoju z opiekunami, nocują gratis. Każdy pokój posiada osobną łazienkę, duże i wygodne łóżko, zestaw do parzenia kawy i herbaty, telewizor LCD, biurko do pracy.