Wizz Air, najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza dzisiaj uruchomienie sprzedaży biletów na loty w sezonie lato 2020 z polskich lotnisk. Bilety dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 39 złotych*.

WIZZ stale rozszerza siatkę połączeń z Polski. W tym roku linia ogłosiła już uruchomienie 37 nowych tras i 3 nowe kierunki – Bodø, Odessę i Edynburg. Do portu na wybrzeżu Morza Czarnego na Ukrainie można dolecieć z lotnisk we Wrocławiu, Katowicach i Gdańsku. Natomiast loty do stolicy Szkocji będą realizowane z Warszawy i Gdańska. Pasażerowie podróżujący z Gdańska mogą również wybrać się w podróż do  Bodø, Molde, a także do Lwowa. Dzięki nowym połączeniom z lotniska Olsztyn-Mazury do Bremy i z Poznania do Birmingham, jeszcze więcej pasażerów z Polski może teraz łatwo podróżować do Niemiec oraz Anglii. 

 

Wraz z najnowszymi połączeniami, Wizz Air obecnie oferuje w sumie 175 tras do 28 krajów z Polski. W sezonie letnim 2020, Wizz Air ma 0,5 miliona więcej miejsc na trasach w polskiej siatce połączeń w porównaniu z 2019 rokiem, co oznacza wzrost o 7% oraz około 2000 więcej lotów.

 

Pierwszy lot Wizz Air odbył się z Katowic do Londynu Luton w maju 2004 roku. Od tego czasu, ponad 70 milionów pasażerów skorzystało z oferty Wizz Air w Polsce. W 2019 roku, było 11 milionów miejsc w sprzedaży na trasach w polskiej siatce połączeń WIZZ, co zapewniło przystępność podróży lotniczych, a także korzystnie wpłynęło na lokalną gospodarkę stymulując rozwój turystyki. 

 

Paulina Gosk, manager komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedziała: – Z radością ogłaszamy letni rozkład lotów Wizz Air w 2020 roku z Polski. Nasza polska siatka połączeń stale się wzbogaca o wyjątkowe kierunki – ostatnio o Edynburg i Odessę. Jesteśmy przekonani, że nowe kierunki zyskają popularność wśród naszych pasażerów. Bilety na kolejny letni sezon są dostępne już w sprzedaży na stronie wizzair.com, a ich ceny zaczynają się od 39 złotych*. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład!