Chiang Mai odlicza dni do Forum Turystyki ASEAN 2018, które odbędą się od 22 do 26 stycznia 2018 r., przygotowując się do jednego z najważniejszych tegorocznych wydarzeń turystycznych w Azji

ASEAN Travel Forum obejmuje liczne spotkania na wysokim szczeblu w sektorze publicznym i prywatnym pomiędzy państwami członkowskimi ASEAN. Należą do nich: Spotkanie Ministrów Turystyki ASEAN, spotkanie szefów ASEAN z Narodową Organizacją Turystyczną oraz spotkania linii lotniczych, briefingi prasowe, konferencje turystyczne oraz targi Travel Exchange (TRAVEX).

ATF powszechnie postrzegana jako najlepsza platforma kupna i sprzedaży regionu dla rozwijającego się przemysłu turystycznego w Azji, wraca do Tajlandii po raz szósty, koncentrując się na kultowym północnym mieście Chiang Mai, zwanym także „Różą Północy”.

 

Gubernator Urzędu Turystyki Tajlandii, pan Yuthasak Supasorn, powiedział: „Chiang Mai jest drugim co do wielkości miastem kraju oraz centrum gospodarczym północnej Tajlandii. Kultywuje ono swoje tradycje i słynie z pięknych świątyń oraz atrakcji przyjaznych rodzinom. Handel turystyczny w Chiang Mai nadal poszerza swoją ofertę produktową, dywersyfikując ją ostatnio o turystykę gastronomiczną i adrenalinową turystyką przygodową”
Chiang Mai zostało ostatnio uznane za trzecie miasto na świecie w rankingu „Najlepsze wydarzenia świata w podróży i rekreacji: 15 najlepszych miast świata w 2017 roku”.

Magazyn Travel + Leisure po raz drugi z rzędu umieścił czołowym miejscu Chiang Mai wśród miast azjatyckich, podczas gdy Bangkok pojawia się na ósmej pozycji. Ocena opiera się na badaniu ponad 300 000 międzynarodowych czytelników Travel + Leisure, którzy zostali poproszeni o ocenę „najlepszych z najlepszych” w podróżach międzynarodowych.

Wielokrotnie nagradzane miasto zajęło także 12. miejsce w rankingu 25 najlepszych miejsc docelowych w Azji w rankingu TripAdvisor Travelers ‚Choice Awards.
Pan Yuthasak dodał: „Chiang Mai zbiera pochwały, ponieważ pozostaje doskonałym miejscem do korzystania z wyjątkowych tajskich lokalnych atrakcji.
„Miasto szczyci się wspaniałym klimatem, bogatą kulturą lokalną, dziedzictwem przyrodniczym i licznymi projektami królewskimi. Chiang Mai nadal korzysta z wygodnych połączeń lotniczych z mnóstwem przylotów z Azji Południowo-Wschodniej, Azji Północnej i Europy oraz licznych lotów krajowych. Chiang Mai dysponuje pełną ofertą zakwaterowania, w tym wieloma najwyższej klasy kurortami i hotelami. „

Informacje na temat targów można znaleźć na stronie www.atfthailand2018.com

 

Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej (Association of South-East Asian Nations – ASEAN) – organizacja polityczno-gospodarcza. Założona 8 sierpnia 1967 w Bangkoku. Jej siedzibą jest Dżakarta. Członkami są (w kolejności przystępowania): Filipiny, Indonezja, Malezja, Singapur, Tajlandia (państwa założycielskie), Brunei, Wietnam, Laos i Mjanma oraz Kambodża.

 

Podstawowym celem powstania ASEAN-u było zjednoczenie państw obawiających się ekspansji reżimu komunistycznego, a także zwiększenie wzrostu gospodarczego.

 

Główne cele ASEAN-u dotyczą zachowania pokoju, wolności oraz neutralności w regionie azjatyckim. Organizacja dąży do utrzymania suwerenności i niezawisłej polityki państw członkowskich, prowadzenia efektywnej polityki gospodarczej, uzyskania wzrostu ekonomicznego, a także dba o rozwój socjalny i kulturalny krajów południowoazjatyckich.

 

Wsparcie dla rozwoju ekonomicznego państw członkowskich zapewnia AFTA (ASEAN Free Trade Area), czyli strefa wolnego handlu działająca od 1992 roku, a także integracja międzynarodowa w ramach Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC), Spotkań Azji i Europy (ASEM) czy Forum Regionalnego ASEAN