Wspaniała atmosfera czeka na melomanów na tradycyjnych festiwalach muzycznych, które latem zagoszczą w Czechach. Od 16 do 19 lipca 2015 roku w Ostrawie odbędzie się już czternasta edycja międzynarodowego wielogatunkowego festiwalu muzycznego Colours of Ostrava, jednego z największych letnich festiwali w Czechach.

Podczas czterech dni na dziesięciu scenach wystąpi ponad sto pięćdziesiąt zespołów, DJ-ów, odbędą się pokazy filmów, przedstawień teatrálních i workshopy.

Przybędą gwiazdy muzyki czeskiej i światowej, między innymi  Mika, Caribou, Caravan Palace, Swans, Black Strobe, Choir of Young Believers, Heymoonshaker, John J Presley, The Mispers, Bazzookas, CoCo & The Butterfields i NO Blues. Swój udział potwierdził szwedzki piosenkarz José González, który zaprezentuje swój nowy album Vestiges & Claws.
Na festiwalu wystąpi także jedna z najsłynniejszych osobistości świata muzyki XXI wieku, islandzka piosenkarka, kompozytorka i aktorka Björk. Razem z licznym zespołem zaprezentuje swój najnowszy album Vulnicura.

Festiwal gości w Ostrawie od roku 2002. Przed trzema laty został przeniesiony na obrzeża miasta, do niezwykłego postindustrialnego kompleksu huty Dolní Vítkovice. Festiwal cieszy się ogromną popularnością zarówno w Czechach, jak i poza granicami kraju. Został uhonorowany m.in. czeską nagrodą Anioła (Anděl) jako Wydarzenie Muzyczne roku 2005 i 2006. Przez trzy lata z rzędu (2004-2006) był też uznawany za najlepsze wydarzenie muzyczne przez ALMA (Akropolis Live Music Awards) w kategorii koncert/festiwal roku.  www.colours.cz

Więcej informacji: www.czechtourism.com