Genua – 10 września 2020 Costa Cruises, wiodąca linia wycieczkowa należąca do europejskiej spółki Carnival Corporation&plc jest gotowa do wznowienia rejsów w czasie zimy 2020/21, prezentując bogatą  ofertę wakacyjną. Po ogłoszeniu w ostatnich dniach stopniowego wznawiania rejsów na statkach Costa  Deliziosa i Costa Diadema, włoska firma zaplanowała trasy od października 2020 r. do marca 2021 r. Armator  będzie stale przestrzegać zasad maksymalnego bezpieczeństwa, wynikających z nowych procedur  zdrowotnych. 

Rejsy Costa Cruises będą dostępne dla obywateli Europy zamieszkałych w krajach objętych dekretem rządu  włoskiego*. Ograniczenie pasażerów wyłącznie do włoskich gości obejmuje jedynie wrześniowe rejsy Costa  Deliziosa (6, 13 i 20 września) oraz pierwszego wypłynięcia Costa Diadema (19 września). Szczegóły dotyczące  sprzedaży nowych zimowych tras będą wkrótce dostępne na stronie internetowej armatora oraz w biurach  podróży. Costa Cruises współpracuje z władzami krajowymi i lokalnymi, by zapewnić swoim gościom  bezpieczny pobyt i pozytywne doświadczenie, co jest możliwe dzięki Protokołowi Bezpieczeństwa Costa.  

Wielkim wydarzeniem będzie debiut nowego statku Costa Firenze, budowanego w stoczni Fincantieri w  Margherze (Wenecja), reprezentującego niepowtarzalny włoski styl. Inspiracją dla projektu jest piękno  Florencji z okresu renesansu. Od 27 grudnia, w ciągu siedmiu dni, goście będą mogli odkrywać statek  najnowszej generacji podczas rejsu na Morzu Śródziemnym, odwiedzając Savonę, La Spezię, Neapol,  Walencję, Barcelonę i Marsylię. 

Tygodniowy rejs Costa Deliziosa z Triestu będzie poświęcony na odkrywanie na nowo najpiękniejszych  miejsc we Włoszech i dostępny także dla gości z krajów europejskich (27 września i 4 października). Od 10  października Costa Deliziosa będzie wypływała na tygodniowe rejsy z Triestu do Grecji. Oferta Costa Cruises na Morzu Śródziemnym zostanie dodatkowo wzbogacona o Costa Smeralda, pierwszy  wycieczkowiec włoskiego armatora napędzany skroplonym gazem ziemnym (LNG). Pierwszy rejs planowany

jest na 10 października z Savony. Od listopada, Costa Diadema oferować będzie dwie wspaniałe podróże: 12- dniowy rejs po wyspach Kanaryjskich i 14-dniowy rejs – po wodach wokół Egiptu i Grecji. Potwierdzona jest  również 13-ta edycja światowego rejsu na Costa Deliziosa, która wyruszy 3 stycznia 2021 r. 

Wszystkie inne zaplanowane wycieczki, oprócz rejsów opisanych powyżej, w okresie od października 2020 do  marca 2021 r., są odwołane. Gościom oraz biurom podróży zostanie zagwarantowana ochrona zgodnie z  obowiązującymi przepisami. Rejsy Costa Favolosa na Karaibach nie będą anulowane (armator jak najszybciej  poinformuje o rejsach).  

W celu zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa poprzez przestrzeganie najnowszych procedur  zdrowotnych wśród gości, załogi i społeczności lokalnych, podczas rejsów w sezonie zimowym 2020/21 Costa  będzie wdrażać Protokół Bezpieczeństwa Costa. Jest to kompleksowy zestaw procedur powstałych w  odpowiedzi na Covid-19. Procedury te odnoszą się do wszystkich aktywności podczas rejsów. Protokół  obejmuje testy antygenowe dla wszystkich gości przed wejściem na pokład i oraz wzmożone zasady  bezpieczeństwa podczas wycieczek. Jest wspierany przez zespół niezależnych ekspertów naukowych w  dziedzinie zdrowia publicznego, zgodny z protokołami zdrowotnymi określonymi przez rząd włoski i władze  europejskie. Będzie stale aktualizowany na podstawie bieżącej sytuacji pandemicznej i wiedzy medycznej. 

* We wrześniu rejsy Costa Deliziosa (6, 13, 20 września) i Costa Diadema (19 września) są zarezerwowane dla  gości mieszkających we Włoszech. Od 27 września 2020 r, rejsy będą w sprzedaży również dla mieszkańców  krajów europejskich wymienionych w załączniku 20 do dekretu premiera Włoch z dnia 7 września. Są to:  Austria, Belgia, Cypr, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Irlandia, Łotwa, Litwa,  Luksemburg, Malta, Niderlandy, Polska, Portugalia, Republika Czeska, Słowacja, Słowenia, Hiszpania,  Szwecja, Węgry, Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Szwajcaria i Zjednoczone Królestwo. W przypadku  wydania nowych rozporządzeń lub postanowień, Costa natychmiast dostosuje przepisy i poinformuje swoich  klientów.