To słońce i błękitne niebo. Długie plaże z białym, drobnoziarnistym piaskiem skąpane w wodach Atlantyku. To sztuka kulinarna pełna tradycji. Kultura, święta, pielgrzymki, przyroda pod ochroną, sporty wodne, golf…To właśnie Costa de la Luz, wybrzeże ciągnące się wzdłuż linii brzegowej prowincji Kadyksu i Huelvy, w południowej Andaluzji.

 

Dodaj, że ma ponad 3000 godzin słonecznych w ciągu roku i to tu odbywa się słynna pielgrzymka maryjna El Rocío (na przełomie maja i czerwca) oraz fantastyczny karnawał w Kadyksie (w lutym). Weź pod uwagę, że południowa część jest rajem dla miłośników windsurfingu i że znajdziesz tu Park Narodowy Doñana, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zapamiętaj, że w tutejszej gastronomii wyróżnia się szynka iberyjska, „pescaíto frito” (smażone ryby), owoce morza i lokalne wina. Ale przede wszystkim, nie przepuść okazji do poznania tego wybrzeża.

 

W Kadyksie

 

Różnorodność plaż jest ogromna: od prawie dziewiczych, uczęszczanych przez surfistów w okolicach Conil, Barbate i Tarify, po plaże rodzinne położone w pobliżu miast Kadyks i Chiclana. Na plaży w Sanlúcar de Barrameda, znajdującej się naprzeciwko Parku Narodowego Doñana, w sierpniu odbywają się tradycyjne wyścigi konne, uznane za atrakcję turystyczną o znaczeniu międzynarodowym.

 

W Huelvie

 

Znajdziesz ponad 120 kilometrów wybrzeża, gdzie możesz zrobić jedne z najpiękniejszych zdjęć linii brzegowej Andaluzji na rozległych plażach z wydmami i sosnowymi lasami dochodzącymi do samego morza. Niektóre z najbardziej znanych plaż to, między innymi: plaże w Mazagón (w Palos de la Frontera), Matalascañas (w Almonte, która częściowo położona jest w Parku Narodowym Doñana) oraz obszar chroniony w El Rompido i jego dziewicza plaża (w Cartaya).

 

+ info