Szanowni Państwo,

Zbliża się wiosna, czas więc  pomyśleć o wiosennych, weekendowych wycieczkach. Pozwalamy sobie przesłać propozycje wartych odwiedzenia miejsc u naszych południowych sąsiadów.

Polecamy przewodnik po okolicach Zlina, Otrokovic, Luhačovic i  południowego Valašska w regionie Moraw Wschodnich, opracowany specjalnie z myślą o polskich turystach.  Zapraszamy na wycieczkę do Pilzna, które w tym roku szczyci się tytułem Europejskiej Stolicy Kultury, do Kutnej Hory świętującej dwudziestolecie wpisu na Listę UNESCO, a także do miasteczka Bečov nad Teplou, w którym  zobaczymy unikatowy romański relikwiarz  św. Maura.
Polecamy także ciekawe miejsca dla miłośników rozrywki i dobrej kuchni.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

 

Co zobaczyć

Przewodnik po Morawach Wschodnich

Region Moraw Wschodnich oferuje polskim turystom praktyczny przewodnik po najciekawszych miejscach w okolicach Zlina, Otrokovic, Luhačovic i  południowego Valašska.     

czytać dalej

   
Relikwiarz świętego Maura

Na zachodzie Czech, niedaleko uzdrowiska Karlowe Wary, w dolinie rzeczki Tepla znajdziemy malownicze, zabytkowe miasteczko Bečov nad Teplou.  Niewątpliwie największą tutejszą atrakcją turystyczną,  jest kompleks zamkowo-pałacowy, składaj…

czytać dalej

 

Gdzie się wybrać

Kutna Hora – 20 lat na UNESCO

Przez cały rok miasto zaprasza na ciekawe  imprezy kulturalne. W programie uroczystości znajdą się koncerty, noc muzeów, noc kościołów, dzień otwartych ogrodów, festiwale historyczne, gastronomiczne, wystawy i wiele innych imprez.     

czytać dalej

 
Propozycja wycieczki do Pilzna

Pilzno zainaugurowało uroczyście program Europejskiej Stolicy Kultury 2015, największego tegorocznego wydarzenia kulturalnego w Czechach. W ciągu całego roku na gości czeka ponad 600 imprez. Prestiżowy przewodnik Lonely Planet umieścił czeskie mia…   

czytać dalej