Szanowni Państwo,

W roku 2015 Pilzno szczyci się tytułem Europejskiej Stolicy Kultury. Inauguracja tego najważniejszego tegorocznego wydarzenia kulturalnego w Czechach odbędzie się od 16 do 18 stycznia. Dobra wiadomość dla narciarzy – mróz i opady śniegu zdecydowanie poprawiły sytuację na stokach w czeskich ośrodkach narciarskich.

Armatki naśnieżające pracują pełna parą, działają niemal wszystkie stacje narciarskie. Zapraszamy także na zimowe imprezy do ośrodków narciarskich. Na turystów odwiedzających Hradec Kralove czeka nowa atrakcja – jedno z najnowocześniejszych planetariów w Europie. Pierwsze projekcje odbędą się już 23 stycznia. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Co zobaczyć

Coraz lepsze warunki narciarskie w Czechach

W górach spadło od 5 do 20 cm świeżego puchu, a na dodatek ujemna temperatura pozwala pracować armatkom naśnieżającym pełną parą. W ostatnich dniach niemal wszystkie stacje narciarskie uruchomiły wyciągi.   

czytać dalej

 

Planetarium  

Nowe planetarium w Hradcu Kralovem

Będzie to wspaniała atrakcja nie tylko dla miłośników kosmosu i astronomii, lecz także dla dzieci i młodzieży szkolnej. Pierwsze projekcje odbędą się 23 stycznia.   

czytać dalej

 

Winiety w Czechach

W 2015 roku opłaty za winiety na autostrady i drogi ekspresowe w Czechach nie uległy zmianie. Za 10-dniową winietę (oznaczenie D) dla pojazdów do 3,5 t  zapłacimy 310 CZK. Miesięczna winieta (oznaczenie M) kosztuje 440 CZK, roczna  (o…   

czytać dalej

 

Gdzie się wybrać

Zamek Praski   

Najpopularniejsze cele turystyczne w Czechach

Zamek Praski odwiedziło 1,7 miliona turystów. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się kolejno ogród zoologiczny w Pradze (1,1 miliona turystów) i praski park wodny Aqua Palace (780 tysięcy gości). Na czwartej pozycji uplasował się ostrawski kompl…   

czytać dalej 

  
Szpindlerowy Młyn – festiwal rzeźb lodowych

Na wszystkich gości czeka wspaniała zabawa na śniegu. Główną atrakcją będzie tworzenie niezwykłych lodowych rzeźb. W sobotę do Szpindlerowego Młyna przybędzie sam władca gór Karkonosz.   

czytać dalej